Ugryzienie przez psa

i

Autor: fot. Pixabay/ KPP Białobrzegi - zdjęcie ilustracyjne

kryminalne

Pies pogryzł 36-latka, ale mężczyzna nie jest bez winy. Grozi mu kara

2024-06-11 16:28

Do szpitala w Radomiu trafił pogryziony przez psa 36-latek z powiatu białobrzeskiego (woj. mazowieckie). Jak przekazała miejscowa policja, zwierzę zaatakowało mężczyznę, bo się z nim drażnił. Teraz 36-latkowi grożą kara ograniczenia wolności, grzywna albo nagana.

Pogryziony 36-latek w szpitalu. Jakie konsekwencje poniesie mężczyzna?

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach asp. Joanna Golus przekazała w poniedziałek, że w niedzielę późnym wieczorem w gminie Stromiec dwóch nietrzeźwych mężczyzn chciało wejść na podwórko należące do jednego z nich.

- Mężczyźni przez ogrodzenie zaczęli się drażnić z biegającym po podwórku psem. Gdy tylko otworzyli furtkę, zwierzę rzuciło się na jednego z nich. 36-latek z kilkoma ranami po pogryzieniu trafił do szpitala w Radomiu - zrelacjonowała rzeczniczka.

Policjantka podkreśliła, że to nie koniec problemów poszkodowanego. - Zgodnie z art. 78 Kodeksu wykroczeń, kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany - powiedziała asp. Golus.

Jak reagować na atak agresywnego psa?

Jeśli pies próbuje atakować, najlepiej zatrzymać się, nie krzyczeć i nie machać rękami - radzi policja.

- Na widok zbliżającego się groźnego psa trzeba stanąć nieruchomo, tj. z łokciami przy piersi i pięściami pod brodą. Nie wolno patrzeć psu w oczy, trzeba wystrzegać się gwałtownych ruchów i w żadnym wypadku nie uciekać, ostrożnie wycofać się, kiedy zwierzę się oddali - powiedziała policjantka.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, że duży pies przewróci człowieka, należy zwinąć się w kłębek twarzą i brzuchem do ziemi, zasłonić uszy, twarz i kark.

Warszawa: Mężczyzna skakał po samochodach - zobacz zdjęcia:

Chciał wepchnąć 17-latka pod metro. Mamy przerażające nagranie