Pijana opiekunka chciała odebrać dziecko ze żłobka

i

Autor: fot. Pixabay

kryminalne

Pijana opiekunka chciała odebrać dziecko ze żłobka. Kobiecie grozi więzienie

2024-06-14 15:47

Policjanci z Bemowa zatrzymali 48-letnią pijaną opiekunkę, która przyszła odebrać ze żłobka 3-letnie dziecko. Ponadto miała już "pod opieką" półtoraroczne dziecko.

Policjanci z Bemowa otrzymali niepokojące zgłoszenie od pracowników żłobka. Opiekunka, która przyszła odebrać trzyletnie dziecko, może być pod wpływem alkoholu. 48-latka miała już pod swoją opieką półtoraroczne dziecko, o które bezpieczeństwo musieli zadbać pracownicy placówki.

Nietrzeźwa opiekunka chciała odebrać dziecko z przedszkola, w torebce miała butelkę

W żłobku policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. - Kobieta pod swoją opieką miała już półtoraroczne dziecko, którym od razu zaopiekowali się pracownicy. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, w torebce miała butelkę wódki - przekazała nadkom. Marta Sulowska z komendy policji na Bemowie.

W trakcie interwencji kobieta cały czas była agresywna, w końcu zaatakowała policjantów. Wyzywała ich, nie wykonywała poleceń, a także "stawiała czynny i bierny opór". W końcu policjanci zatrzymali pijaną 48-latkę.

48-latka usłyszała zarzuty karne. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez dochodzeniowców zatrzymana usłyszała trzy zarzuty dotyczące narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z ciążącym na niej obowiązkiem opieki oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za to może grozić do 5 lat więzienia.

Koszmar rocznego dziecka. Rodzice wypędzali z córki diabła