piknik Wilanów

i

Autor: materiały prasowe

Atrakcje

Piknik na Dzień Matki i Dziecka w Wilanowie! Wystąpią prawdziwe gwiazdy

2024-05-27 9:30

W sobotę, 25 maja w Wilanowie odbędzie się wyjątkowy piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka. Organizatorzy zapowiedzieli moc atrakcji dla najmłodszych, ale również ich rodziców. Imprezę uświetnią koncerty gwiazd - wystąpią m.in. zespół LemON oraz Sara James.

Piknik na Dzień Matki i Dziecka w Wilanowie 2024

Rodzinne wydarzenie na Plaży Wilanów rozpocznie się już o godz. 14:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach czy spróbować pysznych dań z food trucków. Dla najmłodszych zostaną przygotowane animacje, konkursy, zjeżdżalnia, brokatowe tatuaże, malowanie buzi, plecenie warkoczyków, bańki mydlane. Organizatorzy zapowiedzieli także m.in. bungee, kolejkę szynową, malowanie toreb, kącik plastyczny, zabawy ruchowe, watę cukrową czy dmuchańce!

Dzieci będą miały okazję uczyć się przez zabawę. Poza wspomnianymi warsztatami, w planach są pokazy chemiczne, zabawy sensoplastyczne, eksperymenty z suchym lodem, gry i zabawy matematyczne. Najmłodsi i ich rodzice dowiedzą się także, jak skutecznie udzielać pomocy przedmedycznej.

Zgromadzeni odwiedzą również Biblioteczną Stację Kolejową, gdzie królowała będzie twórczość Juliana Tuwima. - Stacja początkowa "Stoi na stacji lokomotywa" zaprasza do stworzenia mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy ciuchci, która zabierze uczestników na kolejne stacje warsztatów. W pojazdach będą umieszczone sympatyczne zwierzęta, nawiązujące do bohaterów utworu poety - przekazali organizatorzy. Na przystanku "Halo, halo! Tutaj ptasie radio" czekać będzie audycja pełna melodii, a na stacji docelowej "W kwiatach spotkały się ich oczy, W kwiatach przecięły się spojrzenia" - warsztaty z tworzenia kwiatowych bukietów i laurek.

O godz. 18:00 na specjalnie przygotowanej scenie rozpoczną się koncerty. Przed uczestnikami pikniku wystąpią zespół LemON, Sara James i An4tol.

Udział w wydarzeniu i przygotowane atrakcje będą bezpłatne.

Rolkarze znów zablokowali ulice Warszawy