Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania dla osób w kryzysie bezdomności

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania

Pilnie potrzebne leki i ciepłe ubrania dla osób w kryzysie bezdomności. Jak możesz pomóc?

2021-09-27 16:18

Ciepłe ubrania i leki - to najpilniejsze potrzeby Fundacji Kapucyńskiej, która wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Z pomocy organizacji codziennie korzysta około 600 osób. Wraz ze zmieniającą się pogodą, potrzeby rosną.

Nawet 600 osób każdego dnia korzysta ze wsparcia Fundacji Kapucyńskiej. To m.in. możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, ale też wsparcie medyczne. Przed pandemią organizacja zapewniała dyżury lekarzy i pielęgniarek. Teraz to wyłącznie wsparcie farmakologiczne. Zarówno w realizacji recept, które podopieczni otrzymali od lekarza, jak i w postaci medycznych pakietów przygotowanych z pomocą pielęgniarek.

Czytaj także: Warszawa: DARMOWE SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE - kto może skorzystać?

- My zbieramy środki finansowe na wykupywanie recept, ale osoby bezdomne przychodzą do nas, proszą nas o coś przeciwbólowego, coś na gardło, witaminy - tłumaczy Milena Barysz z Fundacji Kapucyńskiej i podkreśla, że wraz ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, coraz więcej osób potrzebuje pomocy. Dlatego przydadzą się też ciepłe ubrania. - Potrzebujemy kurtek, śpiworów, ciepłych wygodnych butów, śpiworów, bielizny męskiej. To wszystko można przynosić do Fundacji Kapucyńskiej.

Siedziba organizacji znajduje się przy ulicy Kapucyńskiej 4 w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...
Raport z Anteny 27.09