otwarte ogrody

i

Autor: Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Miasto Ogród Sadyba

Po roku przerwy znów otworzą się ogrody na Sadybie! Wraca słynny festiwal

2021-05-25 16:40

Koncerty, gry miejskie, spacery, a przede wszystkim wizyta u sąsiadów. Przed nami festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ogrody otworzą się na trzy dni. Choć część wydarzeń odbędzie się online, a inne zostaną zorganizowane z nieco mniejszym rozmachem niż zazwyczaj, w końcu będzie można się spotkać.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Po roku przerwy znów otworzą się ogrody na Sadybie! W drugi weekend czerwca, czyli 11-13.06 na Sadybie odbędzie się kolejna edycja festiwalu, podczas którego można będzie zajrzeć za zamknięte zazwyczaj furtki i płoty.

"Polega to na tym, że mieszkańcy Sadyby zapraszają do swoich ogrodów, w których odbywają się wernisaże, wystawy czy spotkania autorskie. To okazja, żeby się spotkać i porozmawiać. Czasem jest tak, że ktoś, kto ma piękny ogród, zaprasza sąsiada, o którym wie, że tworzy coś ciekawego, by pokazał swoje dzieła"- mówi Aleksandra Karkowska z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto Ogród Sadyba.

Jak sama mówi, festiwal jest odpowiedzią na ogromną potrzebę mieszkańców, by wreszcie się spotkać.  Zostanie zorganizowany w reżimie sanitarnym, a część wydarzeń odbędzie się online.

"Nie planujemy wydarzeń, które powodują kumulację osób o danej godzinie w jednym miejscu. Będą gry miejskie, spacery historyczne, wernisaże, które są rozłożone na 3-4 godziny w jednym ogrodzie, będą warsztaty na świeżym powietrzu"- dodaje Karkowska.

Szczegółowy plan festiwalu "Otwarte Ogrody" znajduje się na stronie Miasta Ogrodu Sadyba.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!