autobus

i

Autor: Warszawski Transport Publiczny

Z Warszawy

6 kwietnia po Warszawie będzie jeździła specjalna linia autobusowa. To część ważnej akcji

2024-04-05 21:34

2 kwietnia przypadł Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie poinformowali, że przy tej okazji włączą się w specjalną akcję. W sobotę, 6 kwietnia na ulice stolicy ruszą wyjątkowe autobusy linii "A".

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przypomniał w swoim komunikacie, że w poświąteczny wtorek przypadł Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. - Tego dnia w wielu krajach odbywają się akcje, które mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby cierpiące na autyzm i ich rodziny, takie jak brak zrozumienia czy wykluczenie społeczne. Organizowane są także wydarzenia edukacyjne wspierające rozwój świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku, po raz trzeci włączamy się do tej akcji! - dodali.

Specjalna linia autobusowa w Warszawie pomoże w edukowaniu

6 kwietnia na ulice Warszawy ruszą więc autobusy linii specjalnej "A". Będą one kursowały z przystanku na ul. Marszałkowskiej trasą: CENTRUM - Marszałkowska - al. "Solidarności" - most Śląsko-Dąbrowski - al. "Solidarności" - Radzymińska - Gorzykowska - Myszkowska - Barkocińska - Ossowskiego - Kołowa - Św. Wincentego - Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - Międzyparkowa - Bonifraterska - Świętojerska - Andersa - Marszałkowska - CENTRUM.

W środku pojazdów na pasażerów czekać będą edukatorzy i samorzecznicy. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania tych, którzy zechcą porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej z temacie autyzmu.

Autobusy będą odjeżdżały co ok. 40 minut w godz. 12:00-17:10. Jak zaznaczył ZTM, "do obsługi przewidziane zostały dwa 15-metrowe niskopodłogowce". Akcja jest organizowana nie tylko przez Zarząd, ale również przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Fundację AleKlasa oraz Miejskie Zakłady Autobusowe.

Nowa kładka pieszo-rowerowa w Warszawie - otwarcie:

Największy park Warszawy w remoncie. Jak zmieni się Park Skaryszewski?
Listen on Spreaker.