burza

i

Autor: Unsplash

Prognoza pogody

Początek tygodnia z opadami deszczu. Gdzie pojawią się burze? Prognoza pogody [17-18 czerwca]

2024-06-16 21:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody dla Polski na poniedziałek i wtorek (17-18 czerwca). Warunki atmosferyczne nie będą najlepsze - mieszkańcy wielu części kraju muszą się spodziewać opadów deszczu. Gdzie dokładnie pojawią się burze?

Prognoza pogody na poniedziałek, 17 czerwca

W poniedziałek, 17 czerwca prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem na zachodzie burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym zachodzie do 28 st. C na południowym wschodzie, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat 21 st. C, 22 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

Na poniedziałek IMGW zapowiada zagrożenia burzami 1. stopnia dla północno-zachodniej części kraju.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a początkowo również zanikającymi burzami. Na krańcach wschodnich kraju zachmurzenie przeważnie małe i tam bez opadów. Na południowym zachodzie burze możliwe ponownie nad ranem. Suma opadów w czasie burz do 15 mm. Lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 13 st. C na północnym wschodzie do 17 st. C na zachodzie; na Podhalu około 12 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, nad ranem skręcający na zachodni.

IMGW

i

Autor: meteo.imgw.pl (screen)

Prognoza pogody na wtorek, 18 czerwca

We wtorek, 18 czerwca zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do 20 mm, a na krańcach północno-zachodnich pod wieczór do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym zachodzie, około 28 st. C w centrum, do 31 st. C na południowym wschodzie; nad morzem około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

IMGW prognozuje na wtorek zagrożenia burzami 1. i 2. stopnia dla północno-zachodniej, południowo-wschodniej oraz fragmentu centralnej części kraju. Kilka powiatów w woj. podkarpackim oraz lubelskim obejmie też zagrożenie upałem 1. stopnia.

IMGW

i

Autor: meteo.imgw.pl (screen)

Prognoza pogody dla Warszawy na poniedziałek i wtorek (17-18 czerwca)

W poniedziałek, 17 czerwca w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże, możliwa burza. Prognozowana suma opadów deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burzy porywy możliwe do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek, 18 czerwca zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz porywy do 65 km/h.

Strefa kibica w Hamburgu podczas meczu Polska-Holandia - zobacz zdjęcia:

Tak dopingowano naszym w strefach kibica w Krakowie na Euro 2024! Nie przeszkodził nawet ulewny deszcz
Listen on Spreaker.