Policja

i

Autor: policja.waw.pl Policja

Podróbki były warte MILIONY ZŁOTYCH! Przestępców zatrzymano w ostatniej chwili

2021-05-19 10:08

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w jednym z magazynów w Szamotach pod Nadarzynem prawie 4,5 tysiąca par podrabianych butów i 9 tysięcy sztuk odzieżowych fałszywek. Ich łączna wartość sięga milionów złotych! Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule.

Podróbki ubrań i butów o wartości kilku milionów złotych zabezpieczono po akcji stołecznych policjantów. Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej po uzyskaniu informacji, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Szamoty (gmina Nadarzyn) mogą znajdować się magazyny, w których przechowywane są towary z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, które następnie trafiają do sprzedaży. W związku z tym funkcjonariusze podjęli obserwację wspomnianych magazynów. W pewnym momencie zauważyli, jak pod jeden z nich podjeżdża samochód, do którego dwaj mężczyźni zaczęli ładować pudełka. Jak się potem okazało, z podrobionym obuwiem i odzieżą.

Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Podróbki były warte 4 miliony złotych!

W tym momencie policjanci przystąpili do wylegitymowania obu mężczyzn, którymi okazali się być 39 i 40-letni obywatele Bułgarii. Funkcjonariusze przeszukali również pomieszczenia magazynowe, gdzie zabezpieczyli prawie 4,5 tysiąca par butów oraz ponad 9 tysięcy sztuk odzieży ze znakami towarowymi znanych światowych marek, których wygląd i jakość wykonania oraz użytych materiałów wskazywały na to, że zostały podrobione. Łączna wartość podróbek to około 4 milionów złotych. W związku z tym, policjanci zatrzymali obywateli Bułgarii, którzy po przesłuchaniu usłyszeli 14 zarzutów z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i zostali objęci policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 17 tysięcy złotych i 4 tysiące dolarów. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!