Jazdów bez wątpienia jest jedną z perełek Warszawy

i

Autor: Materiały prasowe urzędu miasta

Pokaż nieodkryte perełki Warszawy i weź udział w konkursie!

2022-06-23 20:40

Warszawę warto zwiedzać poza utartym szlakiem. Przekonują do tego urzędnicy i chcą też zaangażować mieszkańców! Pomóc ma w tym konkurs "Perełki Warszawy", którego celem jest pokazanie nieodkrytych i niekoniecznie znanych zakątków Warszawy.

Tak trzeba żyć - Obrazy z kapsli

Miejsca ciekawe i niepopularne

Do konkursu zgłaszać można miejsca ciekawe, intrygujące i niekoniecznie popularne. O to właśnie chodzi jego autorom - żeby turyści przestali chodzić po utartych ścieżkach takich jak Krakowskie Przedmieście, Łazienki Królewskie czy Wilanów. Poprzednie edycje konkursu pokazują, że Warszawa ma do zaoferowania znacznie więcej.

- Mamy stare fabryki, które wyglądają jak galeria street artu. Mamy zabytkowe zbiorniki na gaz, które przypominają Koloseum w Rzymie - mówi Łukasz Kopeć ze Stołecznego Biura Turystyki. - Perełkami mogą być choćby małe skwery, podwórka kamienic, zaciszne miejsca czy romantyczne wzgórza z pięknym widokiem. W zeszłorocznej edycji konkursu zgłoszono 60 prac. Najwięcej głosów zebrały postindustrialne przestrzenie Woli oraz Kamionka, ale bezkonkurencyjne okazało się śródmieście - od tej zacisznej, mniej znanej strony - dodaje.

Dziesięciu wspaniałych do wyboru

Na zgłoszenia organizatorzy konkursu czekają do 7 sierpnia. Odpowiedni formularz znajduje się na tej stronie. Zgłoszenie powinno zawierać kompletną trasę spacerową a na niej od 3 do 5 miejsc, ich opis oraz zdjęcia. Jednak organizatorzy uspokajają - to nie jest konkurs stricte fotograficzny. Wśród zgłoszonych prac jury wybierze 10 najlepszych, które trafią do głosowania internetowego. Na grupie "Perełki Warszawy" na Facebooku internauci będą głosować na swoje typy. W ten sposób wyłonione zostaną 3 najlepsze trasy, które następnie zostaną...sfilmowane! Wszystkie 10 zwycięskich tras zostanie też opisanych na stronie internetowej. A to nie koniec, bo każdy ze zwycięzców może liczyć na jakąś nagrodę.

- Są to choćby noclegi w hotelach, rejsy statkami po Wiśle, dostęp do gry miejskiej, a także mnóstwo gadżetów warszawskich, jak super kubek warszawski czy też skarpetki z motywem warszawskim! - opisuje Łukasz Kopeć.

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!