straż pożarna

i

Autor: Pixabay

Z regionu

Połamane drzewa, lokalne podtopienia. Strażacy musieli interweniować na Mazowszu

2024-06-19 17:35

Rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Karol Kroć przekazał, że w związku ze skutkami gwałtownego wiatru podczas burz przechodzących nad woj. mazowieckim straż pożarna odnotowała około 300 zgłoszeń. Strażacy interweniowali przede wszystkim w pow. otwockim.

Burze w woj. mazowieckim - interwencje straży pożarnej

Rzecznik zaznaczył, że zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych i połamanych drzew oraz lokalnych podtopień. - Nie ma osób poszkodowanych - dodał.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie otwockim. St. kpt. Maciej Łodygowski ze Straży Pożarnej w Otwocku powiedział PAP, że do godziny 17:00 podjęto 262 interwencje. - Dotyczyły powalonych drzew i konarów. Uszkodzonych zostało kilka samochodów - dodał.

W powiecie piaseczyńskim strażacy interweniowali 25 razy. To również wyjazdy do powalonych drzew. - Na parkingu przy szkole w Konstancinie-Jeziornej przewróciło się drzewo, uszkodzonych zostało kilka samochodów. Z kolei w Bielawie drzewo przewróciło się na plac zabaw przy przedszkole. Nikomu nic się nie stało - powiedział mł. bryg. Łukasz Darmofalski ze Straży Pożarnej w Piasecznie.

Jeśli chodzi o Warszawę, strażacy mieli spokojny dzień pod kątem wyjazdów związanych z pogodą. - Było spokojnie. Wyjeżdżaliśmy do tylko do trzech połamanych drzew - powiedział st. asp. Bogdan Smoter z zespołu prasowego komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Budowa tramwaju na Rakowieckiej - zobacz zdjęcia:

Horror na nowej kładce w Warszawie. Zatrzymano podejrzanego o postrzelenie. To 16-latek