inwestycje

Pole Mokotowskie po remoncie. Polski "Central Park" zachwyca w wiosennej odsłonie

2024-05-26 21:33

Polski "Central Park", tak mieszkańcy określają wyremontowany park Pole Mokotowskie w Warszawie. Zielona przestrzeń ze stawami, łąkami, alejkami i ławkami wyróżnia się na tle miasta, szczególnie na zdjęciach z drona. Zobaczcie je w galerii.

Spis treści

  1. Pole Mokotowskie po remoncie. Zdjęcia
  2. Pole Mokotowskie jak Central Park?

"JEST HIT! A będzie jeszcze większy, jak wszystko jeszcze bardziej się zazieleni! Sami zobaczcie, jak Pole Mokotowskie prezentowało się w niedzielę! Kto był na miejscu w ten weekend?" - napisało na Facebooku Miasto Stołeczne Warszawa, udostępniając zdjęcia Pola Mokotowskiego.

Pole Mokotowskie po remoncie. Zdjęcia

Na zdjęciach widzimy zmodernizowane Pole Mokotowskie, które do użytku zostało oddane pod koniec zeszłego roku. Po kilku latach prac i szeregu opóźnień miastu udało się zrealizować kompleksowy remont oparty na projekcie pracowni WXCA. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł około 40 mln złotych.

"Nowe Pole po modernizacji wygląda świetnie. Główna zmiana to naturalizacja stawów. Zamiast 16 tys. mkw betonu mamy nowy układ wodny z roślinnością szuwarową, który daje schronienie zwierzakom. Do tego drewniane podesty, nowe nasadzenia i miejsca do aktywnego spędzania czasu - jest plenerowa siłka, miejsce dla rolkarzy, stojaki na rowery i pniaki do wspinaczki. Jest ogród biocenotyczny i sensoryczny, dwa oczka wodne dla czworonogów i nawet hotele dla owadów. I kwiaty! Dużo pięknych, kolorowych okazów" - opisuje remont miasto.

Pole Mokotowskie jak Central Park?

Teraz jednak mieszkańcy stolicy po raz pierwszy mogą zobaczyć nowe Pole Mokotowskie w wiosennym wydaniu. Opublikowane przez miasto zdjęcia zostały wykonane 15 kwietnia, kiedy to pogoda dopisała, a warszawiacy tłumnie wybrali się na spacer po zrewitalizowanym parku. Szczególnie duże wrażenie może robić główny staw. Żelbetowy zbiornik z lat 70 XX. wieku został przemieniony w całoroczny akwen, wokół którego zbudowano drewniane podesty i mosty. Wyremontowano również mniejsze zbiorniki wodne, a także zasadzono wiele drzew i krzewów czy bylin. Metamorfoza sprawiła, że Pole Mokotowskie jest jeszcze tłumniej odwiedzane przez mieszkańców stolicy. Swój podziw wyrażają oni również w internecie.

"Dzisiaj byłam na spacerze. Na Polach bliżej metra Politechnika królują kwitnące drzewa owocowe na drugich morze różnych odmian tulipanów . Zachęcam do spacerów. Jest bajkowo" - napisała jedna z internautek.

"Warszawa zmienia się w Nowy York" - napisała z kolei inna internautka, które nowe Pole Mokotowskie przypomina nowojorski Central Park.

Pole Mokotowskie jak wielka kopalnia piasku. Staw zmienia się nie do poznania