marihuana

i

Autor: Pixabay

Policja zlikwidowała domową plantację marihuany na Żoliborzu

2023-01-18 10:53

Mieszkańcy bloku myśleli, że ulatnia się gaz, ale był to zapach marihuany. Policjanci z Żoliborza z powodzeniem zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. Zatrzymani zostali 30-latek i 27-latka, którzy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

"Ulatniający się gaz" okazał się czymś innym

Duży sukces żoliborskich policjantów. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na jednej z klatek schodowych w bloku przy ulicy Filareckiej czuć dziwny zapach. 

- Ze wstępnej informacji wynikało, że ulatnia się tam gaz. Na miejsce została wezwana straż pożarna - podała podinsp. Elwira Kozłowska.

Jak się jednak okazało, źródłem dziwnego zapachu nie był wcale ulatniający się gaz. Zamiast tego w obrębie tej klatki schodowej żoliborscy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. 

Żoliborz: Policja zlikwidowała domową plantację marihuany

- Żoliborscy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. Zatrzymali też 30-latka i 27-latkę, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty - poinformowała w środę podinsp. Elwira Kozłowska ze stołecznej policji.

Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres od razu zorientowali się, że nie jest to zapach gazu, tylko zapach marihuany. Mundurowi zapukali do mieszkania skąd wydobywał się ten zapach, jednak domownicy nie chcieli ich wpuścić. Mimo oporu ze strony mieszkańców policjantom udało się wejść do środka.

- Okazało się, że w wynajmowanym mieszkaniu, w pokoju są namioty wraz z całym sprzętem potrzebnym do hodowli marihuany, a w środku znajdują się krzewy konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu. Oprócz tego w mieszkaniu były ususzone już krzewy konopi oraz suszone grzybki - poinformowała podinsp. Kozłowska.

30-latek i 27-latka zostali zatrzymani. Oboje usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy środków odurzających oraz ich wytwarzania. Parze grozi do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli też sadzonki oraz sprzęt potrzebny do ich hodowli. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. 

Czytaj także: Policjanci zabezpieczyli dwa kilogramy narkotyków na Pradze-Północ

Poradnik Zdrowie: Medyczna marihuana