policja

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Policjanci ruszyli na ulice, sypał się mandat za mandatem. Akcja "Prędkość" podsumowana

2022-10-21 17:56

W czwartek stołeczna policja zorganizowała akcję "Prędkość". W jej ramach wystawiono ponad 650 mandatów. Zanotowano również aż 737 przekroczeń prędkości.

W czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania w ramach akcji "Prędkość". - Tradycyjnie udział w naszej akcji nie był obowiązkowy. Mimo wszystko zainteresowanych nie brakowało - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Policja wystawiła ponad 650 mandatów

Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze ze stołecznej drogówki zatrzymali za wykroczenia 909 kierowców. Większość z nich, bo aż 737 zostało zatrzymanych przez przekroczenie prędkości, z czego 449 w rejonie przejść dla pieszych. - Policjanci podczas działań wystawili 656 mandatów karnych - podkreślił nadkomisarz.

W trakcie akcji "Prędkość" policjanci skupiali się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości w okolicach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali też wymagane dokumenty i kontrolowali stan trzeźwości kierowców. - Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Czytaj również: Mogą zapukać też do ciebie. Strażnicy przeprowadzą kontrole, kary nawet do 5 tys. zł

- Podczas działań funkcjonariusze wykorzystywali m.in. wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Na drogach pojawiły się też policyjne patrole z grupy Speed - dodał rzecznik KSP.

"Jechał na czołówkę z policjantem".