Półmaraton Warszawski

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski już w weekend! Pobiegną w szczytnym celu

2022-03-22 19:34

Po raz szesnasty na ulicach Warszawy odbędzie się Półmaraton Warszawski. W rekordowym 2019 roku w biegu wzięło udział prawie 13 tysięcy osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się nieznacznie niższej frekwencji, ale ze względu na wojnę w Ukrainie celem biegu nie będzie tylko rywalizacja sportowa. Patronem medialnym imprezy jest Radio Eska.

Bieg dla Ukrainy

W tym roku Półmaraton będzie nosił nazwę Warszawskiego Półmaratonu Pokoju. Ma to oczywisty związek z wojną w Ukrainie. Jak mówią organizatorzy, impreza ma mieć  tym roku nie tylko wymiar sportowy, ale także wymiar realnej pomocy dla Ukraińców. - Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach Wirtualnego Biegu Jedności z Ukrainą - zebraliśmy 45 tysięcy złotych. Z każdego pakietu biegacza, złotówka zostanie przekazana na pomoc Ukraińcom. Pieniądze przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej. Prowadzimy także zbiórkę finansową dla trzech szpitali w zachodniej Ukrainie. Ponadto zbieramy dary dla osieroconych dzieci, które zamieszkały w Rawie Mazowieckiej - mówi Prezes Fundacji Maraton Warszawski, Marek Tronina.

W Półmaratonie ma wziąć udział 8,5 tysiąca osób, kolejne 2 tysiące wystartuje w biegu na 5 kilometrów. Na głównym dystansie biegacze pokonają 21 kilometrów. Start zaplanowano na godzinę 9:00 przy stadionie Polonii (trasa biegu poniżej). Najszybszy czas w Półmaratonie Warszawskim osiągnął w 2014 roku Kenijczyk Victor Kipchirchir. Metę przekroczył wtedy z czasem 1:00:48. Wśród kobiet, także w 2014 roku, rekordzistką jest reprezentująca Kenię Poline Wanjiku Njeru. Osiągnęła wówczas czas 1:09:06.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Trasa Warszawskiego Półmaratonu Pokoju

i

Autor: Półmaraton Warszawski

QUIZ. Jeśli źle użyjesz tych słów, czeka Cię wielki wstyd! Sprawdź, czy używasz ich poprawnie, by nie spłonąć burakiem w towarzystwie

Pytanie 1 z 10
"Wydał dużo, ale zostało mu [....] 100 zł." Którego słowa użyjesz?
Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs