suicydolog

i

Autor: pixabay.com

Suicydolog w Śródmieściu. Czym się zajmuje? Jak się do niego złosić? [NUMER TELEFONU]

2020-05-26 15:06

Jest ich coraz więcej i potrzebują natychmiastowej pomocy. Mowa o osobach z myślami samobójczymi, dla których urząd Śródmieścia zatrudnił specjalistę. Zasypywany zgłoszeniami ekspert pomaga ułożyć plan działania, znaleźć odpowiednią terapię, a przede wszystkim- poświęca swój czas i uwagę.

Ekspert od myśli samobójczych

Ma pomóc przetrwać kryzys i uporać się z emocjami - w Śródmieściu mieszkańcom z myślami samobójczymi pomaga specjalny ekspert. Z suicydologiem można skontaktować się telefonicznie we wtorki, czwartki lub soboty a także pod adresem mejlowym. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo jak mówi burmistrz dzielnicy Aleksander Ferens, telefon rozdzwonił się już w pierwszej godzinie dyżuru specjalisty.

"Jeden z najwyższych odsetków samobójstw notuje się w województwie mazowieckim, a w jego ramach właśnie tutaj, w Warszawie. Nie chcemy i nie możemy zostać na to obojętni. Zwłaszcza że światowe dane nie zostawiają złudzeń - sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia, nasilają zagrożenie" - mówi Ferens.

COŚ DOBREGO #21

Czym zajmuje się suicydolog?

Co ważne, śródmiejski ekspert nie ogranicza się pojedynczego telefonu czy wymiany maili: jego zadaniem jest nawiązanie kontaktu z dzwoniącym i towarzyszenie mu w wychodzeniu z kryzysu. Pomaga także dobrać odpowiednią formę terapii.

"Nasz ekspert bazuje na empatii wspartej rzetelną wiedzą i doświadczeniem. Osoba, która się zgłosi, może liczyć na uwagę i zainteresowanie jego sytuacja życiową i emocjami"- dodaje Ferens.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?

Jak uzyskać pomoc? [NUMER TELEFONU]

Numer telefonu pod którym można uzyskać pomoc to 22 277 41 99. Suicydolog dyżuruje we wtorki w godz. 18-21, w czwartki w godz. 16-19 oraz w soboty w godz. 12-14. Kontaktować można się także mejlowo pod adresem ratunku@um.warszawa.pl. Odpowiedzi można się spodziewać w ciągu godziny od otrzymania (o ile przychodzą w dni robocze w godz. 8-16) lub najpóźniej następnego dnia.