80 tys. szczepionek trafi do Warszawy

i

Autor: materiały prasowe 80 tys. szczepionek trafi do Warszawy

Ponad 80 tys. szczepionek ma trafić do Warszawy do końca maja! To tylko do czterech punktów

2021-05-10 16:15

Już w najbliższy piątek w Warszawie ruszą cztery punkty masowych szczepień. ​E-rejestracja na szczepienia w tych punktach zaczęła się trzy dni temu. - Frekwencja była tak duża, że wszystkie 30 tysięcy ​dawek, które dostaliśmy od rządu na start rozejdą się już w pierwszym tygodniu. Ale czekamy na większą dostawę - mówi nam wiceprezydent Warszawy.

konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka

Ponad 80 tys. szczepionek ma trafić do Warszawy 

Przeznaczone są do czterech punktów szczepień masowych, które ruszą już w najbliższy piątek. Ratusz poprosił rząd o zwiększenie dostaw szczepionek, bo chętnych w Warszawie jest więcej niż szczepionek. Po trzech dniach zapisów na szczepienie w nowych punktach wyczerpała się pierwsza pula 30 tysięcy planowanych dawek. Teraz będzie ich prawie trzykrotnie więcej. Ma to też położyć kres dotychczasowej turystyce szczepionkowej. Ratusz zachęca tych warszawiaków, którzy podróżują Polską w poszukiwaniu wolnych dawek, aby rejestrowali się na szczepienia w Warszawie.

- Po co spalać benzynę i kursować do innych miast. Warszawa dostała dużo więcej szczepionek. Mamy zapewnienia od rządu, że do końca maja do naszych nowych punktów masowych szczepień mają trafić ponad 83 tys. szczepionek. Cieszymy się bardzo, bo wszystkim nam zależy, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Zachęcamy do szczepień wszystkich, żebyśmy jako miasto już w wakacje mieli zbiorową odporność - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Cztery punkty szczepień - na stadionie Legii oraz w punktach na Białołęce, Targówku i w Wawrze - ruszą o 8 rano w piątek, 14 maja. W pierwszych tygodniach trafią do nich szczepionki dwóch firm: Pfizer i Johnson&Johnson.

Czytaj także: PRZECIEKI MATURALNE 2021 - zawiadomienie wpłynęło do prokuratury! Czy egzamin będzie unieważniony?

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?