Szpital Narodowy w Warszawie. Gigantyczna kwota za jego sprzątanie!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szpital Narodowy w Warszawie. Gigantyczna kwota za jego sprzątanie!

Ponad milion złotych za sprzątanie w Szpitalu Narodowym! To kwota za jeden miesiąc

2020-12-11 19:42

Ponad milion złotych płacimy za sprzątanie tymczasowego szpitala, który powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie. W szpitalu póki co przebywają zaledwie 53 osoby! Kto zawarł taką umowę? Ile kosztuje utrzymanie porządku w innych szpitalach?

Ponad milion złotych na sprzątanie szpitala

1 223 000 złotych netto na sprzątanie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie - do takich informacji dotarła Wirtualna Polska. To kwota... za miesiąc! Obecnie w szpitalu przebywa zaledwie 53 pacjentów.

Czytaj także: Tak wygląda budowa szpitala na Stadionie Narodowym. Zobacz zdjęcia ze środka! [GALERIA]

Dwie różne kwoty

Co ciekawe, w wycenie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zapisano kwotę 382 447 złotych. - Przy założeniu obłożenia szpitala na poziomie 500 pacjentów! - zaznacza poseł KO, Dariusz Joński.

Ile kosztuje sprzątanie dużego szpitala?

- WP otrzymała dane od jednego ze szpitali w dużym mieście. Placówka ma cały czas zajęte 300 łóżek. Firmie sprzątającej płaci miesięcznie 570 tysięcy złotych. Dodatkowo ponosi też koszt 113 tysięcy złotych za wywiezienie odpadów medycznych.W sumie daje to więc 683 tysiące złotych, do których trzeba jeszcze doliczyć 200 tysięcy złotych opłaty za ścieki - informuje Wirtualna Polska.

Za podpisanie zamówienia z firmą sprzątającą jest odpowiedzialny Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Wcześniej nie odbył się żaden przetarg. Było to jednak możliwe dzięki ustawie z 2 marca 2020 roku o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Bezpośrednio za nadzór szpitala odpowiada dr n. med. Artur Zaczyński.

QUIZ. Najgorsze polskie filmy. Tego nie dało się oglądać! Pamiętasz, kto w nich grał?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, o czym wszyscy z pewnością słyszeli. "Kac Wawa". Który z aktorów grał w tym filmie?