gołoledź IMGW

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS; IMGW (screen)

Prognoza pogody

Poranek w Warszawie nie będzie łatwy. IMGW wydał ostrzeżenia, lepiej uważać

2024-01-17 21:33

Prognoza pogody na jutro nie okazuje się niestety sprzyjająca. 17 stycznia, od godz. 19:00 w Warszawie obowiązują ostrzeżenia IMGW. Dzień później warunki atmosferyczne również dadzą mieszkańcom stolicy w kość. Czego trzeba się spodziewać?

Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy

Po ostatniej burzy śnieżnej, która przeszła nad Warszawą, sytuacja pogodowa nieco się uspokoiła. Niestety, od godz. 19:00 w środę obowiązują ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Alerty pozostaną w mocy do godz. 6:00 w czwartek.

Noc w stolicy będzie zimna. Termometry wskażą od 0 do 2 stopni Celsjusza, niebo pozostanie zachmurzone.

Na drogach znów zrobi się bardzo ślisko

Czwartek, 18 stycznia nie przyniesie niestety lepszych warunków pogodowych. IMGW prognozuje bowiem zagrożenie w postaci oblodzenia. Ostrzeżenie 1. stopnia może obowiązywać od godz. 7:30 aż do 7:30 kolejnego dnia.

Choć na piątek nie przewidziano wydania alertów, sytuacja ponownie skomplikuje się w sobotę, 20 stycznia. W pierwszy dzień weekendu w Warszawie mogą bowiem obowiązywać ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym wiatrem. Wstępnie są one prognozowane między godz. 7:30 a 7:30 w niedzielę.

Na podobne, niesprzyjające warunki lepiej oczywiście odpowiednio się przygotować. Szczególnie w przypadku oblodzeń, warto zachować szczególną ostrożność za kierownicą i wcześniej wyjść z domu, aby bez pośpiechu zdążyć do szkoły lub pracy, jadąc po prostu wolniej. Uważać na siebie powinni oczywiście również piesi, których poranna podróż może wydłużyć się z powodu trudnej sytuacji atmosferycznej.

Scena WOŚP już powstaje na Błoniach PGE Narodowego - zobacz zdjęcia:

Burza w Warszawie i totalna śnieżyca! Spadło kilkanaście centymetrów śniegu