Rafał Trzaskowski porozmawia z mieszkańcami Bielan

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Porozmawiajmy o Bielanach. Trzaskowski spotka się z mieszkańcami dzielnicy

2023-02-24 10:03

Rafał Trzaskowski spotka się z mieszkańcami warszawskich Bielan w ramach cyklu objazdów dzielnic Warszawy. Tym razem prezydent stolicy rozpocznie lokalny dialog 1 marca 2023 roku.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wybiera się do konkretnych dzielnic by porozmawiać z ich mieszkańcami. Tym razem, w środę 1 marca 2023 spotka się z osobami, które związały swoje życie z warszawskimi Bielanami.

Bielany: Trzaskowski spotka się z mieszkańcami

Bielany to dobrze skomunikowana dzielnica, w której niemal 1/3 powierzchni stanowią tereny zielone. Pod względem liczby ludności zajmuje w Warszawie szóste miejsce wśród dzielnic.

Czytaj także: Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie. Gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań?

Na Bielanach regularnie realizuje się istotne dla mieszkańców inwestycje, takie jak: rozbudowa Szpitala Bielańskiego, budowa nowego żłobka przy ul. Bogusławskiego czy modernizacja terenów Hutnika Warszawa. Poza tym sukcesywnie rozbudowywane i modernizowane są kolejne placówki oświatowe, przed którymi stoją wyzwania stawiane chociażby przez napływ uchodźców z Ukrainy w wieku szkolnym.

Nowe wyzwania

Miasto buduje tam też Centrum Edukacji Ekologicznej, którego bytność jest uzasadniona i wyjątkowo klimatyczna. Bielany są w końcu uznawane za jedną z najzieleńszych dzielnic miasta.

Rafał Trzaskowski w czasie spotkania z mieszkańcami Bielan będzie m.in. rozmawiał o kolejnych inwestycjach i wyzwaniach stojących przed dzielnicą. Wydarzenie to będzie miało miejsce 1 marca pod hasłem "Porozmawiajmy o Bielanach" i rozpocznie się o godz. 18:00 w CXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki, przy ul. L. Staffa 3/5.

Wszyscy mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy Bielany są na tym spotkaniu mile widziani.

Czytaj także: Warszawskie metro jest nawiedzone? Wielka tajemnica podziemnych tuneli

Czy sralnik wrócił na Pragę-Północ? Sprawdzamy!