Portret za osocze! Wyjątkowa akcja fotografów z całej Polski

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne "Portret za osocze"! Wyjątkowa akcja fotografów z całej Polski

"Portret za osocze": Fotografowie nagradzają wspierających walkę z COVID-19. Jak dołączyć?

2020-12-16 17:23

"Portret za osocze"! To akcja zapoczątkowana przez fotografkę Hannę Derecką. Artyści z całej Polski oferują darmową sesję zdjęciową osobom, które oddały osocze dla chorych na COVID-19. Jak dołączyć do akcji? Jakie warunki trzeba spełnić?

Zobacz jak pobierane jest osocze!

Portret za osocze

Profesjonalna sesja zdjęciowa za oddane osocze! To pomysł Hanny Dereckiej, fotografki z Legnicy. Ma zachęcić do wspierania chorych na COVID-19, ale i uhonorować osoby, które zdecydowały się pomóc. Początkowo akcja miała być lokalna, ale bardzo szybko stała się ogólnopolska.

Czytaj także: W czasie pandemii nadal walczą o prawa człowieka. Włącz się w maraton pisania listów Amnesty International!

Do akcji dołączyło już ponad 50 fotografów z całej Polski. - Wystarczy wejść na stronę na facebooku Portret Za Osocze i tam jest lista fotografów biorących udział, przypięta na samej górze. W tej chwili najwięcej mamy fotografów ze Śląska, najmniej wciąż z Warszawy - tłumaczy inicjatorka akcji, Hanna Derecka.

Portret za osocze - jak dołączyć do akcji?

Do akcji wciąż można dołączyć jako fotograf - w tym celu należy zgłosić się za pośrednictwem facebookowej grupy "Portret za osocze - grupa dla fotografów". W przypadku jeśli to my jesteśmy ozdrowieńcami, którzy oddali osocze i chcą skorzystać z darmowej sesji fotograficznej, należy okazać fotografowi dowód oddania osocza.

- Każda stacja krwiodawstwa powinna wydać takie zaświadczenie. Wiele z nich już wie o naszej akcji. Niektórzy robią to w postaci pieczątek w książeczkach krwiodawcy, inni wydają pisemne zaświadczenie, że dana osoba oddała osocze - tłumaczy Hanna Derecka.

Akcja potrwa do końca lutego. Jednak jeśli będzie taka potrzeba - zostanie przedłużona.

QUIZ. Slang młodzieżowy 2020. Jeśli nie przekroczysz wyniku 5/10, jesteś boomerem

Pytanie 1 z 10
Na początek rozpracujmy słowo z tytułu. Kim jest "boomer"?