Posadź drzewo i dostań książkę! Rusza nowa ogólnopolska akcja

i

Autor: Konrad Traczyk Posadź drzewo i dostań książkę! Rusza nowa ogólnopolska akcja

Posadź drzewo i dostań książkę! Rusza nowa ogólnopolska akcja

2021-09-29 18:11

Posadź drzewo i zdobądź książkę! Fundacja ekologiczna Arka rusza z nową akcją wspierającą planetę i rozwój czytelnictwa. Projekt "Książka za drzewo" zainaugurował dziś happening na Placu Zamkowym w Warszawie. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Nieważne jest też, jakie drzewo posadzi.

"Książka za drzewo" ruszyła!

Bądź eko i wspieraj czytelnictwo! Fundacja ekologiczna Arka rusza z akcją "Książka za drzewo". Zainicjował ją happening na Placu Zamkowym w Warszawie. Jak mówi prezes fundacji Arka, Wojciech Owczarz - każdy kto posadzi drzewo i to udokumentuje, może odebrać książkę.

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?

- Robimy zdjęcie smartfonem, piszemy, gdzie posadziliśmy drzewo, a potem możemy przejść do systemu wyboru książek. Mamy blisko 300 książek, które są używane i teraz dajemy im drugie życie. Potem wysyłamy taką książkę do osoby, która posadziła drzewo - mówi Wojciech Owczarz.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

Posadź drzewo i zdobądź książkę

To jakie drzewo zasadzimy nie ma znaczenia. - Głównie chodzi o to, żeby ludzie sadzili drzewa, żeby ich przybywało, bo one mają kolosalne znacznie w obliczu zmian klimatycznych, które obserwujemy. Tak naprawdę powinniśmy sadzić drzewa wszędzie - mówi Wojciech Owczarz.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie ksiazkazadrzewo.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!