dziecko

i

Autor: Pixabay

Pracownice przedszkola nie wiedziały, że wszystko się nagrywa. Afera wokół warszawskiej placówki

2022-09-23 15:50

Do sieci trafiło nagranie, na którym usłyszeć można rasistowskie komentarze wobec małego dziecka. Wygłosić miały je pracownice przedszkola na Starych Bielanach. Kobiety nie miały jednak pojęcia, że ich słowa nagrały się na poczcie głosowej matki 3-letniego chłopca.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na Facebooku nagranie, jakie mama 3-letniego Stasia znalazła na swojej poczcie głosowej. Jak się okazało, dzwoniły do niej wówczas przedszkolanki z placówki, do której chciała zapisać swojego synka.

Afera wokół przedszkola na Starych Bielanach

Wulgarne komentarze, jakie zachowały się na nagraniu, były motywowane niepolskim nazwiskiem chłopca, którego kobiety nie były w stanie odczytać. Ojciec dziecka jest bowiem czarnoskóry i ma zagraniczne pochodzenie.

Czytaj również: Na posesji stał tajemniczy pojemnik z dziwną cieczą. Interweniowali strażnicy i strażacy

Oto upubliczniony zapis fragmentu dialogu:

- K***a, jakiś...

- A może, k***a, nie mówi po polsku...

- Spokojnie! Mieszka w Polsce, to niech się nauczy! K***a, we Francji musiał od razu mówić po francusku. Myślał, że ktoś będzie...

Stanowcza reakcja

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, dyrektorka przedszkola miała twierdzić, że nie rozpoznaje głosów z nagrania. Zapewniała również, że przeprosi matkę chłopca za całą sytuację.

Jak jednak wynika z informacji Gazety Wyborczej, kobieta ostatecznie złożyła rezygnację ze swojego stanowiska, a rodzice Stasia przenieśli go do innej placówki. Władze Bielan stanowczo potępiły natomiast "wszelkie przejawy rasizmu na tle kulturowym, rasowym i religijnym".

Niebezpieczny wypadek. Latarnia nieomal spadła na matkę z dzieckiem

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkaniec Wyszkowa zamienił dom w bimbrownię. Znaleziono tam setki litrów samogonu
  2. Czytanie na trawie w Ogrodzie BUW. Sobotnia akcja dla moli książkowych
  3. Warszawska Masa Krytyczna 23.09. Sprawdźcie trasę rowerzystów i utrudnienia na ulicach