Prochownia Żoliborz

i

Autor: Prochowania Żoliborz - Facebook

gastronomia

Ponowne otwarcie Prochowni Żoliborz w ten weekend! Kultowy lokal wraca po ponad dwóch latach

2024-02-29 22:48

Po ponad dwóch latach do Parku Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu wróci Prochownia Żoliborz. Otwarcie kultowego lokalu jest zaplanowane na najbliższy weekend. Tym samym swój finał ma spór o przyszłość tego miejsca.

Marianna Zjawińska to restauratorka, która przez blisko 10 lat prowadziła Prochownię Żoliborz w Parku Żeromskiego na Żoliborzu. Przez ten czas lokal zyskał sobie wśród mieszkańców dużą popularność oraz miano kultowego. Ku ich zaskoczeniu w 2022 roku Zarząd Zieleni zorganizował przetarg, w wyniku którego miejsce to przejęła firma Dapius. Szybko stało się jasne, że ta decyzja urzędników była całkowicie nietrafiona.

Nowy dzierżawca nie potrafił zorganizować w budynku Prochowni funkcjonującego lokalu, co spotkało się oburzeniem mieszkańców. W końcu miasto postanowiło rozwiązać umowę z Dapiusem. Wówczas pojawiły się kolejne perturbacje, a lokal trafił w końcu do Żoliborskiego Domu Kultury. Dopiero ta instytucja po dwóch latach chaosu ogłosiła przetarg, w którym zwyciężyła Marianna Zjawińska.

Prochownia Żoliborz wraca do Warszawy

Restauratorka wydzierżawiła lokal na 3 lata i obiecała, że postara się przywrócić Prochownię na gastronomiczną mapę Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że dopełni swojej obietnicy, gdyż zapowiedziała ona ponowne otwarcie lokalu w najbliższy weekend. Pierwszy raz knajpa będzie otwarta 2 i 3 marca, jednak na razie jedynie w formie ograniczonej.

"W najbliższy weekend otwieramy dla Was drzwi PROCHOWNI ŻOLIBORZ! Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nie wszystko gotowe - na razie w formie weekendowego Procho pop up’u:) 2 i 3 marca (sobota, niedziela) między 10 a 17 wpadajcie się przywitać, wypić kawę i zjeść ciastko! Za barem kilka osób, które na pewno pamiętacie!Ciężko nawet opisać, jak bardzo jesteśmy wzruszeni i podekscytowani. Nie możemy się doczekaaaaać!!!! To będą piękne dni. Widzimy się!" - czytamy w mediach społecznościowych Prochowni Żoliborz.

Twa remont Parku Skaryszewskiego - zobacz zdjęcia

Kultowa budka z zapiekankami zniknie sprzed Pałacu Kultury. Urzędnicy mówią, że to dobrze