prognoza pogody Warszawa

i

Autor: Peakpx; IMGW (screen)

Będzie mroźnie

Prognoza pogody dla Warszawy. Zamiast wiosny, nadchodzi wielki powrót zimy

2023-03-28 8:29

Pogoda w ostatnim czasie sprzyjała spędzaniu czasu poza domem - było ciepło i często naprawdę słonecznie. Niestety, jak wynika z prognozy, Warszawę czeka marcowy powrót zimy. IMGW zapowiedział ostrzeżenia, które zaczęły obowiązywać o godz. 21:00.

Prognoza pogody - Warszawa

Choć w ostatnich dniach mogło się wydawać, że wiosna zawitała do Warszawy na dobre, niestety mieszkańców stolicy czeka załamanie pogody. Jak wynika z prognoz, w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie do nawet -4 stopni Celsjusza.

We wtorek termometry mają wskazać maksymalnie 3 stopnie Celsjusza, a nocą znów będzie naprawdę mroźnie. Co więcej, w Warszawie może nawet spaść śnieg

Korzystniej zrobi się dopiero w środę, gdy temperatura wzrośnie do 8 stopni Celsjusza. Później będzie już coraz cieplej, jednak synoptycy zapowiadają deszcze, które mogą uprzykrzać życie warszawiaków aż do końca tygodnia.

Czytaj również: Mecz Polska-Albania przy zamkniętym dachu stadionu. Zalecenia były inne

Ostrzeżenia IMGW - Warszawa

Prognoza pogody bezpośrednio koresponduje z ostrzeżeniami planowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od 27 marca, godz. 21:00 obowiązują alerty 1. stopnia (żółte) przed przymrozkami. - Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od -5 do -3 stopni Celsjusza, przy gruncie od -8 do -4 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna we wtorek od 2 do 4 stopni Celsjusza - czytamy w ich prognozie.

Opisywane ostrzeżenia mają obowiązywać aż do środy 29 marca, godz. 10:00.

Dodatkowo, w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpią oblodzenia, które również mogą stanowić niemałe zagrożenie szczególnie dla kierowców. Powinni na nie jednak uważać oczywiście także piesi i rowerzyści.

pogoda Warszawa IMGW

i

Autor: IMGW (screen)

Zobacz, jak wyglądały pierwsze dni wiosny w Warszawie:

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda