rachunki

i

Autor: Pxhere

Pomagają najbardziej potrzebującym. Prognozy rachunków w przyszłym roku ich dobijają

2022-09-01 21:33

Chcą pomagać, ale nie dadzą rady bez... pomocy. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej cierpi przez wzrastające ceny prądu i gazu. Organizacja pozarządowa od 30 lat wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Teraz nie da rady bez wsparcia rządu.

Ceny mediów zwalają z nóg

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej nie wspiera jedynie osób w kryzysie bezdomności. Działa również dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcą znaleźć schronienie w Warszawie. Przewidywane ceny prądu i gazu sprawiły jednak, że prezeska fundacji miała problem z ułożeniem budżetu.

- Przesył energii elektrycznej wzrósł o 677%. Wyliczając rachunek na styczeń zakładam, że inne opłaty dystrybucji energii elektrycznej nie wzrosną. Wychodzi na to, że zamiast 7 zapłacimy 30 tysięcy - mówi Adriana Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Czytaj również: Wiecie, kim jest mężczyzna ze zdjęcia? Policja pilnie prosi o kontakt

Nie tylko doraźna pomoc

Organizacja nie tylko daje dach nad głową, ale stara się realnie pomóc ludziom, żeby w pełni stanęli na nogi. Rząd jednak nie reaguje.

Jestem przerażona, bo nawet nie znam ekspertów, z którymi mogłabym porozmawiać na ten temat. Jak próbowałam kontaktować się z różnymi osobami, to się okazuje, że stanowiska są bardzo często obsadzane ludźmi, których tak naprawdę to ja uczę tego, jak pomagać, uczę polityki społecznej. To jest porażające. Okazuje się, że ci ludzie nie potrafią diagnozować problemów, a jeśli nie potrafią diagnozować, to za nic w świecie nie znajdą rozwiązania - dodaje Porowska.

Organizacja boi się zimy, kiedy to przez wzrastające ceny energii i gazu może zwiększyć się liczba potrzebujących pomocy osób.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Staranował opuszczone rogatki i wjechał na przejazd

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Harry Styles zagra w Warszawie. Bilety rozchodzą się ekspresowo, a co z miejscami w hotelach?
  2. "Ukończono w roku 194”. Konserwator zabytków wyjaśnia zagadkę tablicy na bulwarach wiślanych
  3. Nowa podstawówka w Warszawie. Dziś zadzwonił pierwszy dzwonek