Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / fot. Pexels / Twitter @NFZ_GOV_PL

Program treningowy od NFZ - "8 tygodni do zdrowia"

2022-11-24 21:51

Minister zdrowia Adam Niedzielski zachęca, by poprawić kondycję, korzystając z programu treningowego NFZ, który jest dostępny w aplikacji mojeIKP.

Program treningowy NFZ

Minister zdrowia Adam Niedzielski zachęca, by poprawić kondycję, korzystając z programu treningowego NFZ, który jest dostępny w aplikacji mojeIKP. "Program treningowy #8tygodnidozdrowia znajdziecie na #mojeikp" – napisał w czwartek na Twitterze szef MZ, załączając wcześniejszy wpis Narodowego Funduszu Zdrowia na ten temat.

Po zalogowaniu się do aplikacji mojeIKP, należy wybrać zakładkę "profilaktyka", a następnie przejść do "aktywność fizyczna" i "8 tygodni do zdrowia".

Na filmiku przygotowanym przez NFZ, zachęcającym do skorzystania z programu treningowego, wskazano, że został on przewidziany na 8 tygodni, ma m.in. budować motywację, uświadamiać korzyści z aktywności fizycznej, dawać konkretne wskazówki, zachęcać do zdrowych nawyków i poprawić kondycję.

"Dbamy o to, żebyście ćwiczyli bezpiecznie. W programie mamy cały zespół ekspertów" –zaznaczono, wskazując m.in. na udział lekarza, trenera, fizjoterapeuty i psychologa.