Wydarzenia

Protest rolników 9 lutego. Blokady w całej Polsce, nie ominą okolic Warszawy. Mapa

2024-02-09 11:29

Rolnicy organizują kolejny ogromny protest. W piątek, 9 lutego w ramach strajku zablokują wiele dróg w całej Polsce. Utrudnienia nie ominą również woj. mazowieckiego, w tym najbliższych okolic Warszawy. Gdzie dokładnie należy się spodziewać blokad? Sprawdźcie mapę.

Protest rolników już 9 lutego

Na początku miesiąca przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" przekazali informacje o zaplanowanym na 9 lutego strajku generalnym. Rolnicy chcą o godz. 10:00 zablokować "wszystkie przejścia graniczne Polski z Ukrainą" oraz "drogi i autostrady w poszczególnych województwach".

- Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru, jak ogłosić strajk generalny - czytamy w wydanym komunikacie.

Związkowcy zaapelowali przy tym do rolników o solidarność w ramach strajku. - W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI "Solidarność" informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych - dodano.

Protest rolników 9 lutego - gdzie odbędą się blokady? Mapa utrudnień, w tych miejscach mogą być korki

W sieci dostępna jest już mapa (poniżej) z naniesionymi punktami, w których planują protestować rolnicy. Twórcy podkreślają, że będzie ona na bieżąco aktualizowana. Już dziś zauważyć na niej można sporo punktów w woj. mazowieckim. Rolnicy ustawią się m.in. pod Mińskiem Mazowieckim, w Grójcu, Radomiu czy Ciechanowie.

Protest rolników na Podkarpaciu
Listen on Spreaker.