Protesty kobiet w Polsce: 3.11.2020. Strajk Kobiet w Warszawie we wtorek. Co będzie się działo na ulicach?

2020-11-03 17:18

Protesty kobiet w Polsce: 3.11.2020. Strajk Kobiet w Warszawie we wtorek. Co będzie się działo na ulicach? Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce.

Spis treści

  1. Protesty kobiet 3.11.2020 - gdzie się odbywają? UTRUDNIENIA, MAPA
  2. Protesty branży gastronomicznej w Polsce - co, gdzie, kiedy?

Protesty kobiet w Polsce: 3.11.2020. Strajk Kobiet w Warszawie we wtorek. Co będzie się działo na ulicach? Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany. To właśnie on jest przyczyną licznych protestów, które już drugi tydzień trwają w Polsce. MEN ostrzega, że dla nauczycieli, wykładowców i rektorów, którzy namawiali uczniów i studentów do brania udziału w protestach, przewiduje wyciągnięcie konsekwencji. Tymczasem na terenie całego kraju strajki nie ustają.

Protesty kobiet 3.11.2020 - gdzie się odbywają? UTRUDNIENIA, MAPA

3 listopada wydarzenia zaplanowane są w podwarszawskich miejscowościach.

Wiadomości TVP podały komunikat: Przez strajki kobiet będzie więcej zakażeń, będziemy zmuszeni zamknąć kolejne branże i anulować 500+ i dodatki do emerytur (13, 14 emerytura). W jawny sposób starają się zrzucić winę na protestujących za swoje nieudolne gospodarowanie budżetem. Nie pozwólmy im na to! - piszą organizatorzy marszu, który ma się odbyć 4 listopada.

4 listopada odbędzie się protest przed siedzibą TVP na ulicy Woronicza. Jego hasłem przewodnim jest: Kto rozwalił budżet? STRAJK KOBIET przeciwko kłamstwom rządu

Protesty branży gastronomicznej w Polsce - co, gdzie, kiedy?

Nie tylko Strajk Kobiet wyjdzie na ulice. Gastro-protest zorganizują i zaserwują czarną polewkę dla rządu przedstawiciele restauracji, barów i kawiarni. Firmy gastronomiczne dziś walczyć w obronie swoich praw i interesów. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problemy branży gastronomicznej i - jak mówią - nieprzemyślane decyzje rządowe. Pikiety odbędą się na terenach urzędów wojewódzkich. Ich uczestnicy za pośrednictwem wojewodów skierują petycje do premiera. W Lublinie akcja ruszy o 12:00​​.

Strajk Kobiet we Wrocławiu

Najważniejsze PRZEPOWIEDNIE świata. Jak dobrze je znasz? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Ile rogów i głów miała Bestia z proroczej Apokalipsy św. Jana?