Polonia Warszawa

i

Autor: Stołeczny Ratusz

Przebudowa Polonii coraz bliżej! Jest kolejny krok miasta

2021-11-30 17:59

Nowy stadion z trybunami, hala sportowa, Centrum Wsparcia Sportu, plac miejski z fontanną i kawiarniami – tak będzie wyglądał Ośrodek Polonia przy Konwiktorskiej 6. Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na projekt kompleksu sportowego Polonia.

Wartość podpisanej umowy to 13 milionów złotych netto. W ramach tej kwoty firma projektowa JSK Architekci nie tylko przygotuje projekt kompleksu sportowego, ale także będzie nadzorować jego budowę. Końcowy projekt zostanie przedstawiony najpóźniej w listopadzie 2023 r.

Zadaniem architektów będzie zaprojektowanie stadionu piłkarskiego z trybunami dla ok. 15,5 tysiąca kibiców, hali sportowej dla 2 tys. kibiców, Centrum Wsparcia Sportu, w którym znajdą się powierzchnie uzupełniające główne funkcje kompleksu sportowego oraz parkingu podziemnego na ponad 700 miejsc. Nieodłącznym elementem projektu będzie też fontanna i plac miejski pełen zieleni.

QUIZ. Poznaj piosenkę po małym kadrze teledysku

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

- Ośrodek Polonia będzie oczywiście przede wszystkim ważnym punktem na sportowej mapie Warszawy. Cieszę się, że będzie służył także warszawskiej młodzieży - nie tylko z okolicznych szkół 223 i 158. Po przebudowie Polonia stanie się też otwartą, zieloną przestrzenią, z której będą korzystać warszawianki i warszawiacy – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!