Nowe przedszkole przy SP nr 275

i

Autor: Dagmara Kendzior

Przedszkole wróciło na teren SP nr 275. Dlaczego było zburzone?

2022-06-01 18:19

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 275 jeszcze kilka lat temu miała przedszkole w osobnym budynku. W 2018 roku podjęto decyzję o jego rozbiórce, trzy lata później zdecydowano o jego odbudowie. Dlaczego tak się stało?

Nowy budynek powstał na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Zintegrowanymi numer 275. Placówka posiadała wcześniej przedszkole, ale musiało zostać zburzone.

- Kolidowało z budową drugiej linii metra na Bródno - mówi wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

W budynku są oddzielne szatnie dla dzieci i personelu, pokój dla pedagoga specjalnego czy psychologa oraz pomieszczenia techniczno-magazynowe. Z każdej sali można wyjść oddzielnym wyjściem na plac zabaw. Dodatkowym atutem jest też dostępny z zewnątrz węzeł sanitarny dla przedszkolaków przebywających na dworze.

- Można byłoby powiedzieć, że to przedszkole jest praktycznie samowystarczalne, ale niestety nie ma tutaj kuchni - mówi Kamil Legowicz z firmy Gulermak, realizującej budowę. - Dlatego jest tutaj łącznik z budynkiem szkoły podstawowej, przez który będą choćby dostarczane obiady. Naszym przedszkolakom jedzonka na pewno nie zabraknie - dodaje.

Inwestorem zastępczym tej budowy było Metro Warszawskie.

- Można powiedzieć, że nabyliśmy nową sprawność: już niestraszne nam pokonywanie górotworu, niestraszne budowanie stacji metra pod ziemią, a teraz mamy nową sprawność, możemy sobie gwiazdeczkę przypiąć na klapie: przedszkole! - komentuje Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Przedszkole znajduje się w korzystnej lokalizacji. - Leży bardzo blisko metra, więc będzie świetna komunikacja z całym osiedlem, w dodatku będzie tutaj bardzo wykwalifikowana kadra - mówi wicedyrektorka podstawówki przy Hieronima na Bródnie Małgorzata Okuń. - Zamierzamy tutaj dać wiele multimediów, monitorów, chcemy realizować plan daltoński, czyli uczyć współpracy i wewnętrznej motywacji już od samego przedszkola.

W przedszkolu będzie uczyło się 70 dzieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Budują tramwaj na Kasprzaka w Warszawie

QUIZ. Prawda czy fałsz? Czy rozpoznasz kulinarne fakty i mity? Sprawdź!

Pytanie 1 z 29
Fioletowe ziemniaki są jadalne i bardzo smaczne.