Rafał Trzaskowski spóźniony na konferencję. Wysiadł na zakazie!

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

polityka

Rafał Trzaskowski stanowczo o stworzeniu ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. "Zdania nie zmieniłem"

2024-02-26 14:30

Rafał Trzaskowski podczas wywiadu udzielił odpowiedzi na pytanie o to, czy w Warszawie będzie ulica Lecha Kaczyńskiego i jasno zadeklarował swoje stanowisko w tej sprawie. Został zapytany również o to, czy będzie kandydował na prezydenta Polski.

Prezydent stolicy został poproszony w wywiadzie dla "Polski – Metropolii Warszawskiej" o jednoznaczną deklarację, czy będzie w Warszawie ulica prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy nie.

"Nazwy ulic to jest kompetencja rady Warszawy, a radni w tej kadencji mieli inne zdanie niż ja. Jak będzie w kolejnej kadencji – tego nie wiem. Ja zdania nie zmieniłem – uważam, że prezydent Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie" – podkreślił.

Czy Rafał Trzaskowski będzie kandydował na prezydenta Polski?

Na pytanie, czy będzie kandydować na prezydenta Polski, bo jak na razie sondaże mu sprzyjają i wyprzedza w nich marszałka Sejmu Szymona Hołownię, Trzaskowski powiedział, że dzisiaj jest prezydentem Warszawy i na tym się skupia.

"Rzetelnie pracowałem przez pięć lat, aby teraz móc stanąć przed warszawiankami i warszawiakami i ubiegać się o głosy w wyborach na drugą kadencję na tym stanowisku. Sondaże traktuję z jednej strony z dystansem, z drugiej zaś jestem bardzo wdzięczny za wszystkie przejawy sympatii i wsparcia – to jest dla mnie wielkie zobowiązanie" – zaznaczył prezydent stolicy.

Jak mieszka Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski o parkomatach na Saskiej Kępie. „Mieszkańcy na to czekają”