Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com Roboty drogowe

Remont na ulicy Połczyńskiej - UTRUDNIENIA czekają kierowców

2021-07-16 8:14

Już w najbliższy weekend wymienimy nawierzchnię północnej jezdni ulicy Połczyńskiej między Powstańców Śląskich a Szeligowską - przekazał Zarząd Dróg Miejskich. Kierowców czekają utrudnienia. Więcej na ten temat w artykule.

Prace na Połczyńskiej - utrudnienia w ruchu

Prace na Połczyńskiej miały zacząć się w sierpniu, ale drogowcy przyśpieszyli i już w ten weekend północna jezdnia ulicy Połczyńskiej zyska nowy asfalt. Odcinek pomiędzy Powstańców Śląskich a Szeligowską zostanie zamknięty, a kierowcy pojadą objazdami. Utrudnienia zaczną się już w piątek 16 lipca od godz. 22, a zakończą w poniedziałek 19 lipca o godz. 4.

Na czas prac związanych z frezowaniem kierowcy jadący od strony centrum będą mieli dwie propozycje objazdu zamkniętego odcinka ulicy. Albo skręt w prawo w Powstańców Śląskich lub w lewo w ulicę Dźwigową. "Jeśli zdecydują się na pierwszy wariant, w kierunku granicy miasta i węzła Mory pojadą ulicami Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Jeżeli wybiorą drugą opcję, będą kierować się ulicami Dźwigową, Globusową, ks. Chrościckiego i aleją 4 Czerwca 1989 r. Zalecane będą także objazdy ulicą Górczewską do Lazurowej lub od strony Włoch ulicą Ryżową do alei 4 Czerwca 1989 r" - informuje ZDM.

Trzykrotny olimpijczyk Krzysztof Ignaczak: Mamy najmocniejszą drużynę siatkarzy w historii

W remontowany fragment nie będzie można skręcić z ulic Powstańców Śląskich i Dźwigowej. Nie będzie także możliwości wyjazdu na Połczyńską z ulic Tkaczy i Lustrzanej. Zamknięty też zostanie wjazd i wyjazd z ulicy Szeligowskiej. Na całym odcinku remontowanej ulicy obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Po jezdni w stronę Woli ruch będzie odbywał się normalnie. Z ulicy Rotundy możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w Połczyńską. Utrudnienia czekają też pieszych. Przejście na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Połczyńskiej i Dźwigowej będzie otwarte w godz. 7-20. Poza tymi godzinami piesi będą kierowani do sąsiednich przejść.

Inaczej pojadą autobusy linii 105, 197, 713, 743 i N42. 105 w kierunku pętli Osiedle Górczewska pojedzie ulicami Powstańców Śląskich i Człuchowską. 197, 713 i 743 w kierunku Ursusa-Niedźwiadka, Agricoopu i Wolicy pojada objazdem przez ulice Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Z kolei autobusy linii nocnej N42 skręcą z Połczyńskiej w Powstańców Śląskich i dojadą do trasy podstawowej.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!