Zabytkowy bruk przy ulicy Łuckiej na warszawskiej Woli

i

Autor: fot. Krzysztof Strzałkowski Zabytkowy bruk przy ulicy Łuckiej na warszawskiej Woli

Remont przy Łuckiej w Warszawie będzie wstrzymany. Dlaczego?

2021-10-27 16:34

W trakcie remontu drogi przy ul. Łuckiej na Woli, pracownicy odkryli zabytkowy bruk. Prawdopodobnie to pozostałości po starej Fabryce Norblina. Dlatego burmistrz Woli, a także inwestor chcą jego zachowania. Jak będzie decyzja w tej sprawie?

Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech

Bruk zatrzyma remont przy Łuckiej w Warszawie?

Historyczny bruk odkryty podczas prac na Łuckiej na warszawskiej Woli. Dzielnica wnioskuje o zachowanie zabytku przy Fabryce Norblina. Poinformowała o tym mazowieckiego konserwatora zabytków. - Aby zachować ten bruk wstrzymamy na razie prace na Łuckiej prowadzone przez inwestora Fabryki - mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Problem polega na tym, że zabytkowy bruk znajduje się 30 centymetrów poniżej poziomu nawierzchni.

Inwestor wspólnie z dzielnicą opracowuje rozwiązania dotyczące zachowania tego bruku. Takie było założenie całej przebudowy Fabryki Norblina. - Zostanie zachowane wszystko, co pozostało z Norblina - zapewniał po rozpoczęciu prac główny projektant tej inwestycji Igor Galas.

Ostateczna decyzja będzie należała do mazowieckiego konserwatorów zabytków, na którego opinię czeka w tej chwili inwestor. Zanim nie zostanie podjęta - ulica będzie częściowo wyłączona z użytkowania.

Czytaj także: Zawodnik Legii uderza w Michniewicza - "Nazwał mnie IKEA"

Król czy książę? Banalny test z historii Polski. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Mieszko II Lambert