Trwają kontrole strażników miejskich przy warszawskich szkołach

i

Autor: Straż Miejska Warszawa Trwają kontrole strażników miejskich przy warszawskich szkołach

Rok szkolny 2021/2022: Ruszyły kontrole przy warszawskich szkołach

2021-08-18 18:54

Wkrótce koniec wakacji i początek roku szkolnego 2021/2022! Strażnicy miejscy ruszyli już na pierwsze kontrole. Sprawdzą, czy drogi znajdujące się w pobliżu szkół są bezpieczne.

Za dwa tygodnie koniec wakacji i początek roku szkolnego 2021/2022. 1 września uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Strażnicy miejscy już teraz pracują nad bezpieczeństwem uczniów i sprawdzają, czy droga do szkoły będzie bezpieczna.

Czytaj także: Z balkonu mieszkania na Saskiej Kępie pytał przechodniów o życie - film Pawła Łozińskiego zdobył nagrodę w Locarno!

Prawidłowość i czytelność oznakowania drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych także stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, a nawet stan nawierzchni chodników w pobliżu szkół – to m.in. sprawdzają stołeczni strażnicy miejscy w okolicy szkół.W trakcie trwających kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę na wszystkie aspekty mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo uczniów. Najczęściej konieczne jest odnowienie znaków poziomych na przejściach dla pieszych, które w wyniku intensywnej eksploatacji ulegają zniszczeniu i zatarciu. Czasami należy również odsłonić znaki, które zostały zasłonięte przez gałęzie drzew. W każdym przypadku kiedy stwierdzane są nieprawidłowości patrole zawiadamiają zarządcę terenu by jak najszybciej je usunął. Funkcjonariusze kontrolują również tereny bezpośrednio przyległe do obiektów szkolnych na których znajdują się boiska i place zabaw.

Czytaj także: NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE SKRZYŻOWANIA w WARSZAWIE - wypadki w tych miejscach zdarzają się najczęściej!

- Obecne kontrole nie kończą działań prowadzonych w rejonie szkół. Strażnicy miejscy z patroli szkolnych przez cały rok pracują w rejonie placówek oświatowych dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i reagując w przypadku stwierdzenia różnego rodzaju nieprawidłowości i zagrożeń, w tym zaniedbań w infrastrukturze przyszkolnej - podkreśla dział prasowy warszawskiej straży miejskiej.

Z pierwszym szkolnym dzwonkiem rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Strażnicy miejscy wspólnie z policjantami będą pomagać bezpiecznie dojść do szkoły uczniom przez najbardziej uczęszczane i zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych. Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Koźmiński oskarża prezesa Legii o bojkot. Jest odpowiedź Mioduskiego

Czego nie wypada robić na ślubie? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy wiesz jak się zachować!

Pytanie 1 z 5
Kiedy wznosić toast?