Rusza łączenie węzła Puławska z węzłem Ursynów. Najpierw likwidacja zawrotki

i

Autor: fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Rusza łączenie węzła Puławska z węzłem Ursynów. Najpierw likwidacja zawrotki

2021-05-17 16:32

Tak zwana "zawrotka" na trasie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie dziś zamknięta - informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę centrum nie będą mieć do dyspozycji dwóch tras zjazdu. Zamknięcie "zawrotki" pozwoli wykonawcy połączyć istniejący fragment trasy z nowo budowanym odcinkiem przez Ursynów.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Tak zwana "zawrotka" na trasie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy będzie od dziś zamknięta

Taką informację przekazał warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę centrum nie będą mieć do dyspozycji dwóch tras zjazdu.

- Po zamknięciu tymczasowej zawrotki, kierowcy jadący S2 od strony Poznania, chcąc pojechać do centrum Warszawy na węźle Puławska, będą korzystać tylko z ronda zlokalizowanego pod wiaduktami trasy S2 - mówi rzecznik Małgorzata Tarnowska.

Czytaj także: Konserwator chce przeniesienia "żółtych szaf" z mostu Poniatowskiego. Bo "są nieestetyczne"

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Zamknięcie "zawrotki" pozwoli wykonawcy połączyć istniejący fragment trasy z nowo budowanym odcinkiem przez Ursynów. - Wykonawca będzie układał ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na trasie głównej oraz na dwóch łącznicach węzła Puławska. Następnie wykona oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie - dodaje Tarnowska.

Tymczasem trwają prace wykończeniowe w tunelu pod Ursynowem. Od grudnia kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka S2 Wilanów - Lubelska wraz z nowym mostem przez Wisłę.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!