Rusza remont stadionu Skry. Ratusz zapowiada pierwsze efekty jeszcze w tym roku

i

Autor: fot. Rafał Motyl / UM Warszawa

Rusza remont stadionu "Skry". Ratusz zapowiada pierwsze efekty jeszcze w tym roku

2021-05-24 16:18

Najpierw boisko, później gruntowna przebudowa reszty obiektu. Rusza remont stadionu Skry! Obiekt odzyska dawny blask - zapewnia warszawski ratusz i rusza z pracami przy Wawelskiej. Miasto przez 13 lat walczyło o zwrot obiektu.

Raport z anteny 24.05, godz.10

Pierwsze efekty jeszcze w tym roku

Stadion Skry odzyska dawny blask - zapewnia warszawski ratusz i rusza z pracami przy Wawelskiej. Według planów Skra ma zostać otwarta na Pole Mokotowskie. Wiceprezydent Renata Kaznowska mówi, że jeszcze w tym roku ma być gotowe boisko.

Zaczynamy przywracać należny blask kompleksowi Skry. Ten początek jest jednocześnie końcem wieloletniej– z uwagi na długość trwania oraz stopień determinacji miasta – batalii o odzyskanie Skry, w którą osobiście od początku mojej pracy jako zastępca prezydenta byłam zaangażowana – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Czytaj także: Tramwajowe rozjazdy w centrum Warszawy? Ratusz zlecił analizę koncepcji

Na miejscu trwają prace przygotowawcze, porządkowe i rozbiórkowe. Architekt Aleksander Wadas mówi, że na terenie Skry pojawi się szereg nowych obiektów.

- Stadion lekkoatletyczny z możliwością organizowania meczów rugby, ale też szereg miejsc i urządzeń dla amatorów. Boiska do siatkówki plażowej i badmintona, skatepark - wymienia architekt.

Cały kompleks jest wyłączony z użytkowania, bo grozi zawaleniem. Koszt stadionu nie jest jeszcze znany, ale wstępne szacunki wskazują na kwotę rzędu 300-400 mln zł. Miasto przez 13 lat walczyło o zwrot obiektu, decyzja w tej sprawie zapadła w styczniu.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!