zdjęcia

Ruszyła budowa wiaduktu nad torami przy ul. Chełmżyńskiej w Warszawie. Wyburzyli domy, karczują drzewa

2024-06-24 8:20

Ruszyła budowa długo wyczekiwanego wiaduktu nad torami w ciągu ul. Chełmżyńskiej w Rembertowie. Pierwsze efekty prac już widać: wyburzono stare domy, wykarczowano wiele drzew, trwa oczyszczenie terenu. Wkrótce na miejscu pojawi się ciężki sprzęt. Obiekt ma powstać w ciągu 20 miesięcy za 68,5 mln zł. Zobaczcie aktualne zdjęcia z placu budowy.

Wiadukt w Rembertowie. Kiedy będzie gotowy? Zdjęcia z budowy

Wiadukt umożliwi przejazd nad ulicami Chłopickiego i Strażacką oraz nad linią kolejową. Jego budowa podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym, skróci czas przejazdu przez tory oraz wpłynie na zwiększenie przepustowości linii kolejowej.

Na wiadukcie znajdzie się:

  • jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku
  • po wschodniej stronie powstaną chodnik i ścieżka rowerowa
  • od strony zachodniej chodnik.
  • przy wiadukcie wybudowane będą pochylnie i schody oraz windy dla osób z niepełnosprawnościami
  • na dojeździe po stronie północnej pojawi się zatoka autobusowa z przystankiem.

Wiadukt będzie częścią nowej drogi, która znajdzie się między skrzyżowaniem ulic Chełmżyńskiej i Stelmachów po południowej stronie linii kolejowej a rondem na skrzyżowaniu z ul. Chełmżyńską po stronie północnej. Droga przebiegnie na zachód od istniejącego przejazdu kolejowego i będzie miała ok. 700 m długości, z czego ok. 140 m to długość wiaduktu. Obiekt ma być gotowy na początku 2026 roku. Koszt inwestycji to 68,5 mln zł. Po wybudowaniu wiaduktu istniejący przejazd w poziomie szyn zostanie zlikwidowany.

Ulica w Rembertowie jest ciągle zalewana. Mieszkańcy mają dość