Klucze, mieszkanie

i

Autor: Pixabay

Ułatwienie

Rząd ma kolejny pomysł na obniżenie cen mieszkań. Będzie skuteczny?

2023-04-05 15:38

W czasach drożyzny i inflacji rząd prześciga się w pomysłach na ułatwienie życia Polakom. Wychodzi to z różnym skutkiem, ale politycy się nie poddają. Tym razem wzięli pod lupę obniżenie cen mieszkań. Czy ich sposób będzie pomocny i faktycznie przyniesie efekty?

Ceny produktów i usług w Polsce wciąż są niesamowicie wysokie. Wśród rzeczy, na które niewiele osób może sobie pozwolić, jest zdecydowanie zakup mieszkania. Rząd wychodzi więc z nowym projektem, który ma wpłynąć na zmniejszenie się cen "własnego M". Czy będzie on skuteczny?

Czytaj także: Drożyzna w sklepach. Zestawienie cen z ostatniego roku nie pozostawia złudzeń

Tańsze mieszkania w Polsce?

Minister rozwoju Waldemar Buda zapowiedział, że kierowany przez niego resort przygotuje przepisy, które nakażą stworzenie planów zagospodarowania do końca 2026 roku. Zdaniem polityka powstanie planów może doprowadzić do spadku cen mieszkań w dużych miastach.

– Gdyby planów zagospodarowania przestrzennego było więcej, to więcej byłoby też działek, na których można budować mieszkania – mówił w poniedziałek w Polsat News minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Czytaj także: Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie. Gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań?

Polityk zapowiedział, że wkrótce zaproponuje przepisy, które powinny poprawić sytuację pod względem planów zagospodarowania przestrzennego.

– To apel do prezydentów dużych miast, np. w Warszawie tylko 40 proc. miasta objęte jest planem – dodał. Z pewnością osoby czekające na taką inwestycję z niecierpliwością czekają na efekty tych zapewnień.

Zobacz zdjęcia: Nowa Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego w Centrum Nauki Kopernik

Zwężą Marszałkowską żeby posadzić drzewa. Tramwajarze i drogowcy łączą siły