Kuchnia Konfliktu zniszczona! Ktoś wybił szybę cegłą

i

Autor: Facebook/Kuchnia Konfliktu Kuchnia Konfliktu zniszczona! Ktoś wybił szybę cegłą

Rzucili cegłą w okno. Kuchnia Konfliktu, w której pracują uchodźcy zniszczona! [ZRZUTKA]

2021-03-19 20:24

To miejsce, w którym pracują uchodźcy i uchodźczynie. I mimo, że działa w Warszawie już od dłuższego czasu, komuś się to nie podobało. W nocy w lokalu wybito szybę. Właściciele proszą o zbiórkę pieniędzy, by jak najszybciej naprawić szkody.

Kuchnia konfliktu zniszczona! To bistro-sklep i przestrzeń do dialogu współtworzona przez uchodźców i uchodźczynie. Ma dawać wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa. I ostatniej nocy to bezpieczeństwo zostało zachwiane. Ktoś wybił szybę lokalu.

- Dziś w nocy nieprzyjazny gość postanowił wybić nam szybę cegłówką :( Regularnie spotykamy się z tym, że ktoś zdziera lub zamalowuje naklejki z hasłami "refugees welcome", ale czegoś takiego jeszcze nie było :( Zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie nas w zakupie nowej witryny i jeśli starczy środków również rolety antywłamaniowej. W obecnej sytuacji pandemicznej nie mamy wystarczających środków na naprawę, a sprawa jest pilna. Będziemy mega wdzięczni_ne za pomoc. DZIĘKUJEMY także sąsiadom_kom za pomoc i słowa otuchy :) - czytamy.

Czytaj także: Nowe patronki warszawskich pasaży. Kim są uhonorowane przez Trzaskowskiego kobiety?

Wszystko wskazuje na to, że szkody uda się szybko naprawić. Celem zbiórki było zebranie 3,5 tys., ale zebrano już ponad 25 tysięcy!

Zdarzenie wstrząsnęło mieszkańcami stolicy. - Straszne, że doprowadzono do takiej atmosfery w tym kraju. Na szczęście SOLIDARNOŚĆ NASZĄ SIŁĄ! Trzymacie się! - czytamy. - Jest mi tak bardzo przykro, że coś takiego Was spotkało. Całym serduchem z Wami! Jesteście wspaniali i tacy zawsze bądźcie, żadna cegła, ani zbita szyba tego nie zmieni - komentują internauci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Dyktando jak w podstawówce. Uważaj, żeby się nie skompromitować

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię:
Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu