Samochód wyje od poniedziałku. Mieszkańców Żoliborza nad ranem budzi alarm

i

Autor: Radio ESKA

Samochód wyje od poniedziałku. Mieszkańców Żoliborza nad ranem budzi alarm

2021-05-14 18:03

To sytuacja rodem z "Dnia Świra". Ani spać, ani pracować, bo w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Toeplitza na Żoliborzu od poniedziałku wyje alarm! Służby szukają właściciela.

Raport z anteny 14.05, godz.10

Skarżą się na hałas, ale nic się nie da zrobić

Na Żoliborzu w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Toeplitza od poniedziałku wyje alarm. Pani Lidia budzi się przez to o świcie i ma kłopoty ze skoncentrowaniem się na pracy. Samochód stoi tuż pod jej oknem. Właściciela - brak. Alarm wył już kilkadziesiąt razy, a policja rozkłada ręce.

- Tłumaczy mi, że "niekoniecznie znajdziemy właściciela, bo może samochód jest pożyczony". "Poza tym to długo trwa a akumulator się wyczerpie". Dzisiaj wycie zaczęło się o piątej rano - mówi.

Czytaj także: Mniej karetek covidowych na Mazowszu. Będzie paraliż w pogotowiu?

Stołeczna straż miejska mówi, że będzie poszukiwać właściciela samochodu. Ale dopóki go nie znajdzie, samochód nie zniknie spod okien mieszkańców. - Niestety takiego pojazdu nie można usunąć z drogi, ponieważ zakłócanie ładu i porządku czy spoczynku nocnego nie jest wykroczeniem drogowym - mówi rzecznik Sławomir Smyk.

Za wycieraczkami samochodu rośnie stos kartek z coraz mniej cenzuralnymi komunikatami.​

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!