Mapa zagrożeń dla psów

i

Autor: Eric Sonstroem flickr.com / Zuzanna Paszkiewicz Mapa zagrożeń dla psów

Saska Kępa - w tych miejscach UWAŻAJCIE NA SWOJE PSY! Oto mapa zagrożeń dla czworonogów

2021-05-19 11:45

Zatrute jedzenie, mięso nafaszerowane szpilkami, odpadki i zepsuta żywność - to niebezpieczeństwa, jakie czyhają na czworonogi z Saskiej Kępy! Miejsca, w których trzeba szczególnie uważać podczas spacerów z psem, zaznaczono na specjalnej mapie zagrożeń. Znajdziecie ją w naszym artykule.

Mapa zagrożeń dla psów - właściciele i właścicielki czworonogów z Saskiej Kępy koniecznie powinni ją sprawdzić! Okazuje się bowiem, że Saska Kępa ma szczególnie duży problem z przypadkami trucia psów. Zwierzęta podczas spacerów mogą zjeść mięso nafaszerowane trucizną, szpilkami lub szkłem. Czworonogom zaszkodzić może również wyrzucone wprost na ziemię zepsute jedzenie i odpadki. Wszystko to stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia psów! Mapa powstała właśnie po to, by dbać o bezpieczeństwo zwierząt domowych z Saskiej Kępy. Dane potrzebne do jej stworzenia zbierane były od lutego. To wtedy na facebookowych grupach Saskiej Kępy pojawił się post Kamy Wadeckiej, która informowała o inicjatywie. Wiele osób wpisało w komentarzach lokalizacje, gdzie ich psy zjadły coś niebezpiecznego i wymagały interwencji weterynarza. Gotowa mapa zagrożeń dla psów na Saskiej Kępie również trafiła na Facebooka.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej sypie się też po praskiej stronie

Mapa zagrożeń dla psów - w tych miejscach powinniście uważać!

Samą mapę przygotowała Zuzanna Paszkiewicz, która informacje od mieszkańców naniosła na plan Saskiej Kępy. Szczególnie niebezpiecznie jest w rejonie między Niekłańską, Walecznych i Kanałem Wystawowym - wiele czworonogów wymagało pomocy weterynaryjnej po tym, gdy zjadły tam odpadki i zatrute lub nafaszerowane szpilkami mięso. Podobnie jest w pobliżu skrzyżowania Lizbońskiej z Afrykańską oraz na ulicach odchodzących od Ateńskiej. Poniżej zamieszczamy stworzoną przez Zuzannę Paszkiewicz mapę z zaznaczonymi wszystkimi niebezpiecznymi dla czworonogów lokalizacjami na Saskiej Kępie.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Truciciele z Saskiej Kępy będą tropieni

Mapa to nie jedyna inicjatywa właścicielek i właścicieli psów z Saskiej Kępy. We wpisie Kamy Wadeckiej czytamy o powstającej grupie, której zadaniem będzie tropienie trucicieli zwierząt. Chętni mogą się zgłaszać w komentarzach pod postem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!