Atrakcje

Sezon w Miasteczku Ruchu Drogowego rusza na dobre! W planach piknik z atrakcjami

2024-04-19 21:29

W sobotę, 20 kwietnia w warszawskim Miasteczku Ruchu Drogowego odbędzie się piknik "Zdrowo-rowerowo". Na odwiedzających czeka moc różnorodnych atrakcji, przygotowanych dla dzieci i dorosłych. W planach są m.in. pokazy, warsztaty oraz poczęstunek.

Rowerowy piknik w Warszawie - gdzie i kiedy się odbędzie?

Piknik "Zdrowo-rowerowo" zaplanowano na najbliższą sobotę. Atrakcje będą czekały na zainteresowanych w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10 na stołecznej Woli. Wydarzenie potrwa w godz. 11:00-16:00.

Rowerowy piknik w Warszawie - atrakcje

Jak przekazali organizatorzy pikniku z warszawskiej straży miejskiej, uczestnicy będą mieli przede wszystkim okazję podszkolić się w przepisowej, bezpiecznej jeździe na rowerze. To oczywiście nie wszystko.

- Strażnicy miejscy zapraszają m.in. do obejrzenia z bliska smogowozu i dronów pracujących przy kontroli zawartości dymu wydobywającego się z kominów. Będzie również można zobaczyć wyposażenie i porozmawiać o interwencjach Ekopatrolu, a także wziąć udział w mini-szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez ratowników ze Straży Miejskiej oraz obejrzeć pokazy samoobrony w wykonaniu instruktorów technik i taktyk interwencji - wyliczyli organizatorzy.

Uczestnicy imprezy będą również mieli okazję z bliska przyjrzeć się wozowi strażackiemu. Będą na nich czekały także tzw. alkogogle oraz symulator dachowania. Na miejscu będzie można zjeść grochówkę i watę cukrową, przegryźć popcorn oraz napić się warszawskiej kranówki lub lemoniady.

Strażnicy zaznaczyli, że osoby, które na wydarzenie przyjadą na własnym rowerze, będą mogły z pomocą funkcjonariuszy dokonać jego przeglądu. Pozostali chętni będą mogli wypożyczyć rower w Miasteczku.