Tramwaje Warszawskie uruchomiły wirtualne muzeum

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Tramwaje Warszawskie uruchomiły wirtualne muzeum

Słynna parówka i tramwaj kabriolet w wirtualnym muzeum! Zobacz wyjątkowe eksponaty [GALERIA]

2020-09-29 7:52

Unikalna parówka z lat 60. czy tramwaj kabriolet z lat 30. - możemy zwiedzać te zabytkowe wagony bez wychodzenia z domu, bo Tramwaje Warszawskie uruchomiły wirtualne muzeum! To ukłon w stronę wielbicieli motoryzacji, którzy ze względu na pandemię koronawirusa nie mają możliwości odwiedzenia zajezdni na Woli. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zabytkowy autobus na warszawskich ulicach

Wirtualne muzeum Tramwajów Warszawskich

Niespodzianka dla fanów motoryzacji! Tramwaje Warszawskie ruszyły z nowym muzeum. I co ciekawe - można je zwiedzać bez wychodzenia z domu. Bo wszystkie eksponaty, przy pomocy technologii Google Street View, zostały przeniesione do internetu.

Czytaj także: Tylko złotówka za reklamę dla stołecznych przedsiębiorców. Akcja Tramwajów Warszawskich

Unikalna parówka i kabriolet!

W muzeum znajdziemy zaledwie osiem z 37 wagonów zabytkowej kolekcji, ale wśród nich prawdziwe perełki, m.in. unikalna parówka z lat 60. czy tramwaj kabriolet z lat 30. -Najstarszy, pamiętający jeszcze czasy cara Mikołaja II z 1905 roku. Najmłodszy, to tramwaj promocyjny, który Tramwaje Warszawskie używają do przewożenia wycieczek - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Czytaj także: Najstarszy autobus w Warszawie wrócił na ulice. Ma prawie 90 lat! [WIDEO,ZDJĘCIA]

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:

Jak to działa?

- Wirtualne muzeum tramwajów w zajezdni na Woli powstało dzięki zestawowi kamer wykonujących zdjęcia 360 stopni oraz technologii Google Street View - tłumaczy Dutkiewicz. To my decydujemy, który eksponat chcemy obejrzeć, czy chcemy zobaczyć go tylko z zewnątrz, czy może wejść do środka.

Czytaj także: Warszawskim metrem jeżdżą tajniacy. Kogo szukają?

Jak odwiedzić wirtualne muzeum Tramwajów Warszawskich?

- Aby rozpocząć spacer po wagonie, wystarczy wejść na „wizytówkę” Tramwajów Warszawskich w Mapach Google albo znaleźć zajezdnię na Woli i najechać figurką widoku ulicznego na teren zakładu - dodaje rzecznik Tramwajów Warszawskich. Konkretne linki do zwiedzania wszystkich dostępnych wagonów znajdują się też na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Sprawdź >>TUTAJ<<