Mural w Jarocinie poświęcony Robertowi Brylewskiemu

i

Autor: magro_kr flickr.com Mural w Jarocinie poświęcony Robertowi Brylewskiemu

ŚMIERĆ ROBERTA BRYLEWSKIEGO - jest wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia muzyka

2021-05-13 15:57

W styczniu 2018 roku doszło do pobicia Roberta Brylewskiego. Obrażenia, jakie odniósł słynny polski muzyk, doprowadziły do jego śmierci. W Warszawie właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Z naszego artykułu dowiecie się, jaką decyzję wobec oskarżonego o pobicie podjął sad.

Śmierć Roberta Brylewskiego wstrząsnęła całą polska sceną punkową. Legendarny muzyk, który zasłynął występami między innymi w zespołach Brygada Kryzys i Izrael, zmarł 3 czerwca 2018 roku. Przyczyny śmierci były bezpośrednio związane z obrażeniami, jakich Brylewski doznał w wyniku pobicia ze stycznia tego samego roku. Doszło do niego w kamienicy na ul. Targowej, gdzie muzyk wynajmował mieszkanie. Sprawcą był Tomasz J. Mężczyzna był synem kobiety, która zamieszkiwała wcześniej wynajmowany przez Brylewskiego lokal. W chwili popełnienia przestępstwa Tomasz J. był pod wpływem alkoholu i - jak później zeznał - myślał, że jego matce dzieje się w mieszkaniu krzywda, choć kobieta od roku nie mieszkała pod tym adresem. Teraz sąd wydał wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia Roberta Brylewskiego.

Pękający kościół na warszawskim Bródnie

Oskarżony skazany na karę pozbawienia wolności

Wyrok ogłoszono w czwartek 13 maja 2021 w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Sędzia Adam Radziszewski uznał Tomasza J. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na 13 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego skazany musi zapłacić 100 tysięcy złotych rodzinie Roberta Brylewskiego. Warto dodać, że wyrok pozbawienia wolności jest o dwa lata krótszy niż kara, jakiej chciał prokurator.

Robert Brylewski - legenda polskiego punk rocka

Robert Brylewski przyszedł na świat 25 maja 1961 w Warszawie. Karierę muzyczną zaczął w 1978 roku od zespołu The Boors, który później zmienił nazwę na Kryzys. W 1981 roku, wraz z Tomaszem Lipińskim założył Brygadę Kryzys. Zespół był kilkukrotnie reaktywowany - ostatnie występy Brygada Kryzys dała w 2018 roku. Wielkie sukcesy Brylewski osiągnął z zespołami Izrael oraz Armia. Brylewski brał udział przy nagrywaniu takich piosenek, jak między innymi To Co Czujesz - To Co Wiesz i Płonie Babilon.