Śniegu nie ma, słoma na Kopie Cwila pozostała. Mieszkańcy mówią: Mamy dość!

i

Autor: Facebook.com/Projekt Ursynów Śniegu nie ma, słoma na Kopie Cwila pozostała. Mieszkańcy mówią: Mamy dość!

Śniegu nie ma, słoma na Kopie Cwila pozostała. Mieszkańcy mówią: Mamy dość!

2021-03-11 16:20

"Mamy dość walającej się wszędzie słomy" - skarżą się spacerujący w okolicy Kopy Cwila. Na ziemi - pozostałości po zimowych zabezpieczeniach ławek i śmietników. "To źle wygląda" - mówią mieszkańcy Ursynowa. I domagają się reakcji od władz dzielnicy. Te zapewniają, że słoma niedługo zostanie uprzątnięta.

Skąd słoma na Ursynowie?

Zabezpieczenia powstały niedługo po śmiertelnym wypadku na Górce Szczęśliwickiej. Zginął w nim 12 latek zjeżdżający na sankach. Jak mówi rzeczniczka Ursynowa, Kamila Terpiał - słoma została ustawiona, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom zjeżdżającym z górki.

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

- Ma to chronić w razie uderzenia. Zabezpieczenia zostaną do końca marca. Powodem takiej decyzji są prognozy pogody, które wskazują, że w najbliższym czasie może jeszcze powrócić zima - mówi Kamila Terpiał.

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?

Radni chcą usunięcia słomy

Tłumaczenia nt. czasu do kiedy pozostanie słoma, nie przekonują radnego Ursynowa Bartosza Zawadzkiego.

- Słomiane zabezpieczenia powinny zwyczajnie zostać już uprzątnięte. Mamy praktycznie połowę marca, a słoma poluzowała się i wiatr rozwiewa ją teraz po całej okolicy. Są krytycznie oceniane przez mieszkańców, którym przeszkadza ich brak estetyki. Zabezpieczyć zjazdy przed wypadkami można w różny sposób. Jako stowarzyszenie Projekt Ursynów chcemy sprawdzić, czy nie taniej byłoby na czas 3-4 zimowych miesięcy przestawić kosze i ławki - mówi Bartosz Zawadzki.

Władze dzielnicy zapewniają, że elementy słomy, które odczepiły się od reszty mają zostać uprzątnięte do końca tygodnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!