zdjęcia

Śnieżyca sparaliżowała Warszawę. Autobusy stanęły, wiele stłuczek, korki także po północy. Zobaczcie zdjęcia i nagrania ze stołecznych ulic

2024-01-16 10:14

W poniedziałkowy wieczór w Warszawie w ciągu kilkudziesięciu minut spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Temperatura oscylowała wokół zera stopni, ulice zamieniły się w lodowiska. Pługopiaskarki, których według miasta na ulicach było 170, utknęły w korkach, które objęły niemal całe miasto i tworzyły się szczególnie na wzniesieniach, których nie mogły pokonać miejskie autobusy czy ciężarówki - ale i kierowcy osobówek mieli ogromne problemy. Doszło do wielu stłuczek, na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. W nocy służby odśnieżyły i posypały solą ulice oraz przystanki. Zobaczcie zdjęcia i nagrania z ulic Warszawy.

Śnieżyca w Warszawie, mieszkańcy utknęli w korkach, zdjęcia, nagrania

Korki w Warszawie po godzinie 12 w nocy, pługi poruszające się w asyście policyjnych radiowozów i dziesiątki stłuczek - tak wyglądał poniedziałkowy wieczór po obfitych opadach śniegu i burzy. Sytuację udało się opanować dopiero nad ranem, o czym informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. "Ze względu na niespotykane dotąd w styczniu zjawisko burzy śnieżnej i bardzo intensywnych opadów w krótkim czasie, prace służb oczyszczania miasta potrwają dłużej niż standardowo. Dotyczy, to zwłaszcza terenów dla pieszych" - informował ZOM. "Nasze prace koncentrują się obecnie na terenach dla pieszych. To m.in. 4400 przystanków, dojścia do metra, schody i kładki. W sumie 3,5 mln m kw. powierzchni" - podano we wtorek rano.

Zobaczcie poniżej, co działo się w ostatnich godzinach w Warszawie.