Sokratesa będzie bezpieczniejsza. Ratusz przedstawił projekt przebudowy

i

Autor: fot. Rafał Motyl / UM Warszawa

Sokratesa będzie bezpieczniejsza. Ratusz przedstawił projekt przebudowy

2021-05-28 14:46

Po dwóch latach od wypadku mieszkańcy Bielan doczekają się zmian na Sokratesa. Warszawski ratusz przedstawił projekt zmian, jakie czekają ulicę Sokratesa na Bielanach.

Raport z anteny 28.05, godz.10

Po dwóch latach od wypadku mieszkańcy Bielan doczekają się zmian na Sokratesa

Warszawski ratusz przedstawił projekt zmian, jakie czekają ulicę Sokratesa na Bielanach.

Najważniejsze zmiany dotyczą przejść dla pieszych. Jeden z dwóch pasów w każdym kierunku zostanie przeznaczony na parkowanie. – Dziś kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy, co skłania niektórych do wyprzedzania na przejściach dla pieszych i przekraczania dozwolonej prędkości. Zmienimy to m.in. poprzez „esowanie” czyli wyznaczenie miejsc do parkowania raz po jednej, raz po drugiej stronie – zdradza Tamás Dombi, dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym.

Czytaj także: Różowe skrzyneczki w 34 śródmiejskich szkołach! Ruszył pilotaż miejskiego programu

Prace wykona miejska spółka.

Ulica Sokratesa na Bielanach przejdzie zdecydowaną przemianę. Będzie bezpieczna i wygodna. Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym zatwierdziło właśnie projekt nowej organizacji ruchu, a Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się już do zlecenia prac. Prace przeprowadzi miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, będzie miał na to pięć miesięcy – informuje Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W październiku dwa lata temu na Sokratesa doszło do śmiertelnego wypadku. Pędzący blisko 140 kilometrów na godzinę Krystian O. wyprzedził zatrzymany przed pasami samochód i zabił mężczyznę, który w ostatniej chwili zepchnął z drogi żonę i dziecko.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!