Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

ŚPIEWANKI POWSTAŃCZE - gdzie i kiedy zaśpiewamy powstańcze pieśni na Ochocie?

2021-07-26 12:19

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy Ochota będą mogli wspólnie zaśpiewać powstańcze pieśni. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie i kiedy odbędą się Śpiewanki powstańcze 2021.

Śpiewanki powstańcze na Ochocie to jedno z wydarzeń, jakie organizowane są w Warszawie z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 2021 roku znów wspominać będziemy wydarzenia, które rozgrywały się w stolicy między 1 sierpnia a 3 października 1944, kiedy to przez 63 dni słabo uzbrojone oddziały powstańcze, bez wsparcia armii czerwonej, na które liczyła Armia Krajowa i z ograniczoną pomocą USA i Wielkiej Brytanii, wykrwawiały się w walce z przeważającymi siłami okupanta. Największe uroczystości skupiają się wokół Muzeum Powstania Warszawskiego, ale każda z dzielnic zaplanowała też własne, lokalne obchody. Ochota, która w czasie powstania, w dniach 4–25 sierpnia 1944, doświadczyła szczególnego terroru okupantów, organizuje wspólne śpiewanie powstańczych pieśni. Sprawdźcie, gdzie i o której będzie można wziąć w nich udział.

Babcia powstaniec jest dla mnie jedynym autorytetem. Wnuk wspomina ukochaną babcię walczącą w Powstaniu Warszawskim

Śpiewanki powstańcze Ochota 2021 - DATA, GODZINA i MIEJSCE

Wspólne śpiewanie pieśni powstańczych odbędzie się na Placu Baśniowym we wtorek, 10 sierpnia o godz. 18.00. Jak dowiadujemy się ze strony urzędu dzielnicy Ochota, organizatorem wydarzenia jest Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy przy współpracy ochockiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W spotkaniu wezmą udział kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, harcerze oraz zgromadzeni mieszkańcy i mieszkanki. Na tę imprezę przygotowano specjalny śpiewnik, a utwory będą wykonywane przy akompaniamencie akordeonu.

Źródło: urzadochota.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!