Spór o drzewa na Ursynowie. Zamiast nowych roślin mieszkańcy wolą... zjeżdżać na sankach!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Spór o drzewa na Ursynowie. Zamiast nowych roślin mieszkańcy wolą... zjeżdżać na sankach!

Spór o drzewa na Ursynowie. Zamiast nowych roślin mieszkańcy wolą... zjeżdżać na sankach!

2021-01-07 16:33

Na Ursynowie trwa spór o drzewa. Mają zagrażać bezpieczeństwu fanów saneczkarstwa, którzy co roku zjeżdżają z górki przy ulicy Cybisa. Wśród nich znaczna większość to dzieci, które mogą mieć problem z wyhamowaniem w odpowiednim momencie, a to może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

Zajęcia feryjne w Pałacu Młodzieży

Zamiast nowych drzew mieszkańcy wolą... zjeżdżać na sankach!

Chodzi o drzewa, które pojawiły się przy szkole podstawowej numer 313. Tuż obok znajduje się górka, która każdej zimy cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Zdaniem niektórych mieszkańców, drzewa uniemożliwiają bezpieczny zjazd z górki na sankach. - Kiedy śnieg się pojawi to pojawi się też problem. Faktycznie każdego roku bardzo dużo dzieciaków przychodzi tu zjeżdżać na sankach i faktycznie te drzewa mogą być trochę niebezpieczne. Dzieciaki na pewno nie będą kontrolować tego, że przed nimi stoi drzewo- mówi mieszkanka Ursynowa.

Czytaj także: Będzie więcej ścieżek rowerowych: Drogowcy wybudują ich około 50 km! Gdzie powstaną?

Drzewka zostają!

Władze dzielnicy podkreślają, że nie rozumieją oburzenia mieszkańców, bo większość drzew została posadzona ponad rok temu. - Już jedną zimę przeżyliśmy i nikomu te drzewa nie przeszkadzały. Poza tym chodzi o drzewa posadzone między stokiem górki, chodnikiem i płotem boiska szkolnego. Tam się i tak nie da zjeżdżać od kiedy powstał płot boiska i chodnik. Chodnik jest odśnieżany a płot stanowi dosyć twardą barierę, w którą  można wjechać - tłumaczy zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak i dodaje, że przy górce znalazł się też wydzielony fragment miejsca na łąkę kwietną, jednak jak podkreśla - jeśli spadnie śnieg, własnoręcznie usunie prowizoryczne ogrodzenie, by nie przeszkadzało fanom sportów zimowych. - To zajmie mi jakieś 35 sekund - podkreśla Dominiak.

„Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!"

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Harrego Pottera. Sprawdź, czy jesteś mugolem

Pytanie 1 z 10
Hagrid zabierając Harrego z jego domu po zabójstwie rodziców pożyczył motor od: