Kino Amondo

i

Autor: Kino Amondo

kino

Startuje Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Część wydarzeń będzie darmowa

2024-04-18 14:09

19 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, który potrwa do 25 kwietnia. W programie są specjalne seanse filmowe, spacery oraz warsztaty. Część wydarzeń będzie nieodpłatna.

"W Warszawie jest łącznie 14 kin studyjnych. W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych biorą udział wszystkie warszawskie kina studyjne, czyli: Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła" – poinformował stołeczny ratusz.

W każdym z nich zaplanowano pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Zobaczyć będzie można ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest całkowicie bezpłatna, pozostałe w przystępnych cenach.

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Co będzie się działo?

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzy seans filmu "Wilczyca" w kinie Luna. Po nim odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano przedpremierowy pokaz bajki "Kicia Kocia w przedszkolu", a na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu "Warszawa".

Z kolei w poniedziałek młodzież szkolna weźmie udział w warsztatach pisania bloga, a fani "Kilera" Juliusza Machulskiego będą mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. W czwartek, na zakończenie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinie Elektronik – seans filmu "Bestia" z muzyką na żywo.

Pełny program Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych dostępny na stronie Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

"Kina studyjne od lat wpisują się w filmowe tradycje Warszawy, łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność. W klimatycznych salach można zobaczyć filmową klasykę w świetnej jakości, ale i najnowsze artystyczne produkcje z całego świata. Po seansach często odbywają się rozmowy o kinie ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury" – zaznaczył stołeczny ratusz.

Kino Tęcza po remoncie - tak ma wyglądać

Najmniejsze kino w Warszawie na skraju bankructwa. „Uratujmy Amondo!”